Alfred LENICA (1899-1977)
Lot No.302
Rozczłonkowanie, 1970
technika mieszana, collage, sklejka; 57,5 x 45,5 cm;
sygn. p. d.: Lenica; opisany na odwrocie: ALenica / WARSZAWA / 1970 / ROZCZŁONKOWANIE.
estymacja: 25 000 - 35 000 zł
estymacja: 25 000 - 35 000 zł
23 000 zł
Tadeusz BRZOZOWSKI (1918-1987)
Lot No.303
Powrót, 1945
olej, sklejka; 65 x 49 cm;
na odwrocie: t. Brzozowski.
estymacja: 55 000 - 65 000 zł
na odwrocie: t. Brzozowski.
estymacja: 55 000 - 65 000 zł
47 000 zł
Teresa PĄGOWSKA (1929-2007)
Lot No.306
Aleja - Lato; z cyklu: „IV Pory Roku”, 1989
tempera, akryl, płótno; 140 x 160 cm;
sygn. i dat. l. d.: TP 89 (monogramem wiązanym),
estymacja: 130 000 - 150 000 zł
110 000 zł
Wacław TARANCZEWSKI (1903-1987)
Lot No.307
Kaloryfer, lata 60. XX w. (?)
olej, płótno; 100 x 81 cm;
sygn. p. d.: T.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł
sygn. p. d.: T.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł
Tadeusz DOMINIK (1928-2014)
Lot No.309
Pejzaż, l. 80. XX w.
akryl, płótno; 100 x 120 cm;
sygn. l. d.: Dominik.
estymacja: 55 000 - 65 000 zł
sygn. l. d.: Dominik.
estymacja: 55 000 - 65 000 zł
50 000 zł
Kiejstut BEREŹNICKI (ur. 1935)
Lot No.311
Zuzanna i starcy, 2002
olej, płótno; 100 x 100 cm;
Dołączone pisemne potwierdzenie autentyczności przez autora.
estymacja: 22 000 - 25 000 zł
estymacja: 22 000 - 25 000 zł
Tadeusz DOMINIK (1928-2014)
Lot No.312
Pejzaż, 2010
olej, płótno; 73 x 92 cm;
estymacja: 45 000 - 55 000 zł
estymacja: 45 000 - 55 000 zł
38 000 zł
Edward DWURNIK (ur. 1943)
Lot No.314
Mława, 1990
olej, płótno; 147 x 114 cm;
sygn. i dat. l. d.: 1990. / E. DWURNIK; napis p. d.: MŁAWA;
estymacja: 40 000 - 45 000 zł
estymacja: 40 000 - 45 000 zł
41 000 zł
Urszula BROLL-URBANOWICZ (ur. 1930)
Lot No.315
Bez tytułu
olej, płótno; 80 x 60 cm;
sygn. na odwrocie: URSZULA / BROLL.
estymacja: 12 000 - 15 000 zł
estymacja: 12 000 - 15 000 zł
10 000 zł
Władysław JACKIEWICZ (1924-2016)
Lot No.317
Obraz IV, 2003
olej, płótno; 100 x 81 cm;
sygn. p. d.: Jackiewicz;
estymacja: 18 000 - 20 000 zł
sygn. p. d.: Jackiewicz;
estymacja: 18 000 - 20 000 zł
Henryk STAŻEWSKI (1984-1988)
Lot No.319
Kompozycja geometryczna - tryptyk, 1984
serigrafia, papier; 15 x 14 cm (wymiar każdej kompozycji);
każda z prac sygn. i dat. p. d.: H. Stażewski 1984 (ołówkiem).
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
Tamara BERDOWSKA (ur. 1962)
Lot No.321
Obiekt, 2017
rysunek na folii, płyta; 52 x 42 x 22 cm;
opisany na odwrocie: Tamara Berdowska / 2017.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
Jan LEBENSTEIN (1930-1999)
Lot No.323
Kompozycja, 1971
kredka, tusz, papier; 25,5 x 19 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. l. d.: Lebenstein 71.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Rajmund ZIEMSKI (1930-2005)
Lot No.324
Kompozycja 9 - IX - 65, 1965
gwasz, tusz, papier, 61,5 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. i opis l. d: 9-IX-65/ RAJMUND ZIEMSKI.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
6 000 zł
Jan LEBENSTEIN (1930-1999)
Lot No.325
Figura, ok. 1956
tusz, pędzel, papier milimetrowy; 59 x 41,5 cm (w świetle oprawy);
dat. i opisany p. d.: 14.4.56 (?) JL (?);
estymacja: 18 000 - 24 000 zł
estymacja: 18 000 - 24 000 zł
Stefan GIEROWSKI (ur. 1925)
Lot No.327
Kompozycja
ołówek, papier; 29 x 20,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S. Gierowski (długopisem).
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
Jadwiga SAWICKA (ur. 1959)
Lot No.331
Akt
tusz lawowany, tempera, karton; 100 x 70 cm;
sygn. l. d.: SAWICKA;
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
sygn. l. d.: SAWICKA;
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Zbigniew M. DOWGIAŁŁO (ur. 1961)
Lot No.333
Solidarność, 1981
olej, płótno; 137 x 160 cm; sygn. p. d.: DOWGIAŁŁO;
sygn. i dat. na odwrocie: 1981/ Z. M. DOWGIAŁŁO.
estymacja: 22 000 - 24 000 zł
estymacja: 22 000 - 24 000 zł
Stanisław BAJ (ur. 1953)
Lot No.334
Rzeka Bug - Lato, 2013
olej, płótno; 40 x 50 cm;
sygn. l. d: S. Baj;
estymacja: 6 000 - 8 000 zł
sygn. l. d: S. Baj;
estymacja: 6 000 - 8 000 zł
6 000 zł
Jan ŚWIDERSKI (1913-2004)
Lot No.335
Świt, 1960
olej, płótno; 49 x 49,5 cm;
sygn. l. d.: Jan Świderski;
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
sygn. l. d.: Jan Świderski;
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Juliusz JONIAK (ur. 1925)
Lot No.337
Martwa natura z kociołkiem, 1991
olej, płótno; 73 x 65 cm;
sygn. i dat. p. g.: Joniak 91;
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
10 000 zł
Jacek SROKA (ur. 1957)
Lot No.339
Kompozycja figuralna, 1998
olej, płótno; 105 x 85 cm;
sygn. i dat. l. g.: SROKA 1998;
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
Jarosław KAWIORSKI (ur. 1955)
Lot No.341
Trzy stojące postaci, 2002
olej, płótno; 149,5 x 199,5 cm;
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
Dariusz PALA (ur. 1967)
Lot No.342
Two birds, 2008
akryl, deska; 80 x 200 cm (nieregularny kształt);
sygn. i dat. p. d.: PALA 08;
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
sygn. i dat. p. d.: PALA 08;
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
8 000 zł
Jan DOBKOWSKI (ur. 1942)
Lot No.343
Ocean, 1988
akryl, płyta; 35 x 47 cm;
na odwrocie opis autorski: Jan Dobkowski 88 / "OCEAN" / 35 x 47 cm.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
Igor MITORAJ (1944-2014)
Lot No.347
Twarz zawoalowana, 1977
metal (brąz?) srebrzony, podstawa kamienna; wys. całkowita: 15 cm;
sygn. u dołu: IGOR MITORAJ;
estymacja: 4 000 - 6 000 zł
sygn. u dołu: IGOR MITORAJ;
estymacja: 4 000 - 6 000 zł
4 400 zł
Bronisław CHROMY (1925-2017)
Lot No.348
Sowa
brąz, wys. 36 cm;
sygn. na spodzie: B. CHROMY.
estymacja: 5 000 - 7 000 zł
sygn. na spodzie: B. CHROMY.
estymacja: 5 000 - 7 000 zł
4 000 zł