Ślub żydowski, 1965
piórko, tusz, papier; 70 x 102 cm; sygn. l. d.: Goldberg Ch dwukrotnie w różnych językach oraz data 1965 estymacja: 10 000 - 12 000 zł
Zygmunt MENKES (1896-1986)
Lot No. 108
Bukiet kwiatów w wazonie
akwarela, gwasz, papier; 58,5 x 42,5 cm (w świetle passe-partout); sygn. p. d.: Menkes. estymacja: 30 000 - 40 000 zł
Julian FAŁAT (1853-1929)
Lot No. 116
Lato w Osieku
akwarela, gwasz, tektura; 30,5 x 69 cm (w świetle oprawy); sygn. i opisany p. d.: jFałat / Osiek. estymacja: 55 000 - 70 000 zł
Jan STANISŁAWSKI (1860-1907)
Lot No. 124
Kwitnące drzewo
olej, tektura; 13,5 x 17,5 cm; sygn. p. d.: JAN STANISŁAWSKI. estymacja: 30 000 - 40 000 zł
Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)
Lot No. 126
Róże żółte
olej, tektura; 35 x 50,5 cm; sygn. przy lewej krawędzi: a.karpiński; estymacja: 10 000 - 12 000 zł
Lot No. 127
Kwiaty - Astry w szklanym wazonie
olej, papier naklejony na tekturę; 62 x 48 cm; sygn. p. d.: WWeiss. estymacja: 35 000 - 40 000 zł
Wlastimil HOFMAN (1881-1970)
Lot No. 139
Wędrowcy, 1923
olej, płótno; 147,5 x 127,5 cm; sygn. i dat. l. d.: Wlastimil Hofman 1923 estymacja: 50 000 - 60 000 zł
Lot No. 140
Kwiaty i figurki
olej, tektura; 48 x 31 cm; sygn. l. d.: WWeiss. estymacja: 12 000 - 15 000 zł
Józef BRANDT (1841-1915)
Lot No. 143
Potyczka, ok. 1908
Inne tytuły: Bitwa; Napad tatarski; Podjazd tatarski; Utarczka; Utarczka z Tatarami olej, płótno, 119,5 x 200,5 cm; sygn. l.d.: Józef Brandt / z Warszawy / estymacja: 1 300 000 - 1 600 000 zł
Fryderyk PAUTSCH (1877-1950)
Lot No. 151
Młody Hucuł, 1930
olej, płótno naklejone na tekturę; 90 x 65 cm; sygn. i dat. u dołu po środku: FPautsch 30; estymacja: 40 000 - 60 000 zł
Jan Zdzisław KONOPACKI (1856-1894)
Lot No. 153
Powrót żniwiarzy, 1880
olej, płótno; 49,5 x 87 cm; sygn., dat. i opisany l. d.: J Konopacki Paris 80; estymacja: 70 000 - 100 000 zł
Franciszek STREITT (1839-1890)
Lot No. 156
W altanie
olej, płótno; 120,5 x 80 cm; na odwrocie stempel sklepu dla plastyków, składu płócien. estymacja: 60 000 - 70 000 zł
Józef MEHOFFER (1869-1946)
Lot No. 157
Portret aktora
olej, płótno; 62,5 x 68,5 cm; obraz po konserwacji estymacja: 35 000 - 45 000 zł
Cornelis de BRYER (ok. 1620-1688)
Lot No. 159
Martwa natura z ptakiem i truskawkami
olej, deska; 34,5 x 45,5 cm; sygn. p. d.: C… (zatarta); estymacja: 25 000 - 30 000 zł
Artysta nieokreślony, XVII w. z kręgu Melchio
Lot No. 161
Ptactwo domowe
olej, płótno dublowane, 95 x 144,5 cm; obraz po konserwacji estymacja: 45 000 - 55 000 zł
Lot No. 201
Postacie dwóch mężczyzn
drewno dębowe, polichromowane; wys. 78,5 cm, szer. 33,5 cm; Europa Zachodnia, w tradycji gotyckiej, XVI w. estymacja: 55 000 - 70 000 zł
G. FORZELLI
Lot No. 205
Michał Anioł przy pracy
marmur biały, karraryjski; wys. 72 cm, szer. ca 40 cm; Włochy, Florencja, XIX w. estymacja: 17 000 - 23 000 zł
Lot No. 207
Bodhisattwa
marmur biały, z zielonawymi żyłkami; wys. 92,5 cm; Chiny, XVII w. (w tradycji okresu dynastii Tang). estymacja: 55 000 - 70 000 zł
Edme (i Emile) Samson w Paryżu (wytwórnia zał
Lot No. 608
Para wazonów z puttami, dekoracją kwiatową i miniaturami z ptakami
Francja, Paryż, wytwórnia Samsonów (Edme i syna Emila- od ok. 1860), kon. XIX w. estymacja: 9 000 - 12 000 zł
Tétard Freres (założona w 1880 roku)
Lot No. 705
Komplet do kawy i herbaty art déco składający się z dzbanka do kawy, imbryka do herbaty, mlecznika i cukiernicy
srebro próby 1 (950/1000) cechowane; waga 2378 g. Paryż, lata 20.-30. XX w. estymacja: 7 000 - 9 000 zł
Lot No. 806
Pierścionek z brylantami
brylant oraz 6 szt brylantów o masie łącznej ok.0.85 ct; złoto pr. 0.750, masa całkowita 5.900 g. estymacja: 10 000 - 13 000 zł
Lot No. 817
Akwamanile
brąz, inkrustacja złotem; wys. 19 cm, szer. 9 cm, głęb. 10 cm. Niemcy, XVI/XVII w. estymacja: 18 000 - 24 000 zł
Lot No. 821
Makata buczacka
jedwab, nić metalowa złocona; 129,5 x 133 cm; wymiar krajki 7 x 4 cm. Buczacz, pracownia Oskara Potockiego, XIX/XX w. estymacja: 9 000 - 11 000 zł
Lot No. 822
Wakizashi - krótki miecz japoński, sygn. BIZEN OSAFUNE SUKESADA w pochwie
stal dziwerowana, stop miedzi i złota SHAKUDO, złocenie; srebro złocone; skóra rekina, oplot jedwabny (?); drewno, laka, róg; Japonia, XVII - XVIII w. estymacja: 18 000 - 24 000 zł
Lot No. 824
Piernacz - buzdygan honorowy, z dedykacją dla płk. Zygmunta Wendy na pamiątkę 20-lecia służby wojskowej
drewno (mahoń), srebro pr. 2, dł. 45,5 cm, szer. ca 2,5 cm. Polska, Wilno, 1934 estymacja: 45 000 - 50 000 zł
Charles-Guillaume DIEHL (1811-1885)
Lot No. 904
Sekretera w stylu II cesarstwa
czerniona, inkrustowana ornamentami wyciętymi z blachy mosiężnej oraz brązami o klasycystycznym charakterze; 128,8 x 74 x 37,5 cm; Paryż, l. 70. XIX w. estymacja: 11 000 - 14 000 zł