Francesco BARTOLOZZI (1728-1815)
Lot No.1
Szekspir: Wieczór Trzech Króli /Twelfth Night/, 1797
według Williama HAMILTONA (1751 Londyn - 1801 tamże);
technika punktowana barwna, karton; 45 x 60 cm.
Witold CHOMICZ (1910-1984)
Lot No.3
Tryptyk Bożonarodzeniowy (współoprawny)
"Przybieżeli do Betlejem pasterze...”, 1937; "Rąbek z głowy zdjęła”, 1937;
"Trzej Królowie Monarchowie”, 1937.
Jean Pierre Marie JAZET (1788-1871)
Lot No.5
La course (Gonitwa)
według rysunku Carle’a VERNETA (1758 Bordeaux - 1836 Paryż);
mezzotinta, karton; 40 x 50 cm;
Heinrich NAUEN (1880-1941)
Lot No.7
Matka i dziecko (Mutter und kind), 1919
akwaforta, papier; 24,8 x 19,5 cm;
na odwrocie drukiem: "Heinrich Nauen / Mutter und Kind / Originalradierung. 1919".
Edward RACZYŃSKI (1786-1845)
Lot No.9
Z teki: Kościoły ze wspomnień Wielkopols
wydanych przez Edwarda hrabię Raczyńskiego;
Poznań 1857
Poznań 1857
Karl SCHMIDT-ROTTLUFF (1884-1976)
Lot No.11
Zaczytany Lesender Mann, 1921
drzeworyt, papier; 28 x 19,6 cm;
na odwrocie drukiem: "Karl Schmidt-Rottluff / Originalholzschnitt".
Franciszek STAROWIEYSKI (1930-2009)
Lot No.13
Plakat "Muzeum Sztuki Złotniczej - Oddział Muzeum Kazimierza Dolnego", 1979
druk na czarnym tle, złotem i srebrem, karton; 67,5 x 48 cm;
sygn. /wdłuż prawego boku, drukiem/ "F. Starowiejski 1979". Rzadkie.
Tadeusz JACKOWSKI (ur. 1936)
Lot No.17
Wnętrze I, 1982
mezzotinta, karton; 16 x 14,5 cm na arkuszu 42 x 35 cm;
odbitka 5 z 50.
odbitka 5 z 50.
Tomasz KAZIKOWSKI (ur. 1952)
Lot No.19
Tadeusz Kantor
olej, płótno; 22 x 35,5 cm;
sygn. p.d. monogramem "TK".
sygn. p.d. monogramem "TK".
Bogusław SZWACZ (1912-2009)
Lot No.23
Kryształ Przestrzeni Artysty (Horme klasyczne nr 6, Ars-hormegram turkusowy, Ars-hormegram nr 1)", 1974
tempera, płótno; 33,3 x 27,4 cm;
sygn. u dołu "B. Szwacz 1974", na odwrocie napisy autorskie.
Nikifor KRYNICKI - właśc. Epifaniusz Drowniak (1895 - 1968)
Lot No.25
Dom w Krynicy
ołówek, karton; 20,5 X 14,5 cm w świetle passe-partout;
u dołu "KRYNICAWSIWILLA...";
u dołu "KRYNICAWSIWILLA...";
Franciszek ŻMURKO (1859-1910)
Lot No.27
Serenada
akwarela, gwasz, kredki; 14 x 13,2 cm w świetle passe-partout;
sygn. l. d. "F.Żmurko".
sygn. l. d. "F.Żmurko".
Stanisław FABIJAŃSKI (1865-1947)
Lot No.29
Przedsionek kościoła św. Barbary w Krakowie
akwarela, papier, 34,5 x 50 cm;
sygn. l. d.: St. Fabijański.
sygn. l. d.: St. Fabijański.
Henryk SZCZYGLIŃSKI (1881-1944)
Lot No.31
Krajobraz, ok. 1932
olej, płótno, 60,5 x 70,5 cm;
sygn. l. d.: Henryk Szczygliński.
Emil LINDEMAN (1864 - ok. 1945)
Lot No.33
Pejzaż z dworkiem, ok. 1914
olej, płótno; 50 x 68,5 cm;
sygn. l. d.: Emil Lindeman.
sygn. l. d.: Emil Lindeman.
Leonard PĘKALSKI (1896-1944)
Lot No.35
Portret P. Wandy P. z owocami
olej, płótno; 54 x 42 cm;
na odwrocie (na płótnie) oł. "187", "38 ol".
Stanisław KOMASZEWSKI (1906-1945)
Lot No.37
Wydra, 1936
brąz patynowany; wys. 14 cm;
na podstawie sygn. "S. Komaszewski 1936" ( jest i wersja z 1931 r.).
Andrzej SZCZEPANIEC "SETTA" (ur. 1964)
Lot No.39
Popiersie Chopina, 2010
żywica; wys. 21,6 cm;
nr 12/100.
nr 12/100.
Lot No.
41
Żyrandol pięcioświecowy Zdjęcie
metal, szkło; wys. 110 cm;
w formie kwiatu tulipana z matowego i przeźroczystego szkła okutego w zielony metal, ramiona oplecione sznurem.
Flavio POLI (1900-1984) - W TYPIE
Lot No.43
Wazon Murano
szkło przezroczyste, technika sommerso; wys. 29,5 cm, szer. 8,9 cm, głęb. 8,9 cm;
Włochy, Murano, II poł. XX w.
Włochy, Murano, II poł. XX w.