Helmut Nadolski
fotografia czarno-biała, papier fotograficzny; 16,7 x 10,6 cm; na odwrocie stempel autorski. estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Edward HARTWIG (1909-2003)
Lot No. 305
Bez tytułu, l. 90 XX w.
fotografia barwna, grafizacja, papier matowy (Kodak Professional); 50,4 x 60,9 cm (odbitka) estymacja: 5 000 - 7 000 zł
Jerzy TRUSZKOWSKI (ur. 1961)
Lot No. 309
Abstrakcja na ciele, 1984
fotografia czarno-biała, brom, papier; 60 x 40 cm; sygn., dat. i opisana na odwrocie: JERZY TRUSZKOWSKI estymacja: 7 000 - 9 000 zł
Jan ZIEMSKI (1920-1988)
Lot No. 324
Kompozycja - Obszar
monotypia, papier; 67 x 47 cm (w świetle oprawy); Grafika przed konserwacją. estymacja: 4 500 - 5 500 zł
Igor MITORAJ (1944-2014)
Lot No. 336
Akt męski
litografia, papier kremowy; 66 x 51 cm; sygn. i opisana p. d.: Mitor / 16/50 (ołówkiem). estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Jan BERDYSZAK (1934-2014)
Lot No. 337
Sytuacje I, 1959
gipsoryt, papier żeberkowy; 42 x 37,5 cm (w świetle oprawy); sygn., dat. i opisany u dołu: Sytuacje I 32 x 30 gipsoryt JBerdysz 1959 (ołówkiem); estymacja: 6 500 - 7 500 zł
Marian KONARSKI (1909-1998)
Lot No. 340
Dziewczyna, 1982
sangwina, papier; 64 x 49 cm (w świetle oprawy); sygn. i dat. l. d.: Marian / Konarski / I. 82. estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Adam MYJAK (ur. 1947)
Lot No. 342
Bez tytułu
węgiel, papier; 50 x 41 cm; sygn. p. d: AMyjak (ołówkiem). estymacja: 3 200 - 4 000 zł
Stefan ŻECHOWSKI (1912-1984)
Lot No. 344
Erotyk, 1955
ołówek, papier; 18 x 17 cm (w świetle oprawy); sygn. i dat. l. d.: Z.S. / 55. estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Franciszek STAROWIEYSKI (1930-2009)
Lot No. 346
Szkicownik Franciszka Starowieyskiego
zawierający 39 kart ołówek, długopis, akwarela, technika mieszana, papier; estymacja: 50 000 - 60 000 zł
Jan LEBENSTEIN (1930-1999)
Lot No. 347
Figura, ok. 1956
tusz, pędzel, papier milimetrowy; 59 x 41,5 cm (w świetle oprawy); estymacja: 18 000 - 24 000 zł
Tadeusz BRZOZOWSKI (1918-1987)
Lot No. 348
Illustrissimo magistro, 1967
tusz, herbata, składanie papieru, papier; 59 x 47 cm; sygn. i dat. p. d.: T. Brzozow / ski / Octob. 1967. estymacja: 35 000 - 45 000 zł
Jerzy DUDA-GRACZ (1941-2004)
Lot No. 403
Sny robotnika, 1981
gwasz, akwarela, papier; 33 2 3,5 cm (w świetle opraw); sygn. i dat. l. d.: DUDA GRACZ-1981 -. estymacja: 12 000 - 14 000 zł
Tadeusz KALINOWSKI (1909-1997)
Lot No. 406
Kompozycja nr 5, 1975
gwasz, papier; 55,5 x 46,5 cm; sygn., dat. i opisany p. d.: T. Kalinowski 1975 NR 5. estymacja: 5 500 - 6 500 zł
Bronisław KIERZKOWSKI (1924-1993)
Lot No. 410
Faktura nr 18, 1978
akryl, tektura, 100 x 70 cm; opisany na odwrocie: Bronisław / KIERZKOWSKI estymacja: 24 000 - 30 000 zł
Lot No. 411
Potok, 1940
olej, tektura; 29,5 x 25 cm; sygn. i dat. l. d.: TBrzozowski / 1940; estymacja: 23 000 - 26 000 zł
Lot No. 412
Chmurny dzień, 1940
olej, tektura; 25 x 29,5 cm; sygn. i dat. p. d.: T.Brzozowski / 1940; estymacja: 23 000 - 26 000 zł
Jerzy TCHÓRZEWSKI (1928-1999)
Lot No. 413
Figura (Spalona postać), 1963/1964
technika własna, karton; 100 x 70 cm; sygn. i dat. p. d.: Jerzy Tchórzewski 1964; estymacja: 50 000 - 60 000 zł
Jerzy TCHÓRZEWSKI (1928-1999)
Lot No. 416
Płonąca przestrzeń, 1979
olej, akryl, płótno; 65 x 80 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie: J. Tchórzewski 79. / "PŁONĄCA PRZESTRZEŃ" / akryl-olej. estymacja: 80 000 - 90 000 zł
Teresa PĄGOWSKA (1929-2007)
Lot No. 417
Biała postać
olej, tempera, płótno; 130,5 x 100,5 cm; na odwrocie na płótnie napis: estymacja: 100 000 - 120 000 zł
Edward DWURNIK (1943-2018)
Lot No. 423
Ściana, z cyklu: Podróże autostopem, 1983
olej, płótno; 97 x 130 cm; sygn. i dat. p. d.: IX-269-886 E.DWURNIK.83; estymacja: 25 000 - 35 000 zł
Franciszek MAŚLUSZCZAK (ur. 1948)
Lot No. 424
Piłowanie, 1991
akryl, płótno; 53 x 61 cm; sygn. i dat. p. d.: Franciszek Maśluszczak 1991; estymacja: 5 500 - 6 500 zł
Jerzy DUDA-GRACZ (1941-2004)
Lot No. 426
Obraz 1899, Wieś Kamion - Biała Dama, 1995
olej, płyta, 41 x 40 cm; sygn. i dat. l. d.: Duda Gracz. 1899 / 1995. estymacja: 35 000 - 45 000 zł
Jacek SIENICKI (1928-2000)
Lot No. 429
Mięso,1996
olej, płótno; 46 x 37,5 cm; sygn. i dat. p. g.: JACEK SIENICKI / 96 (ryta w farbie końcówką pędzla). estymacja: 27 000 - 34 000 zł
Jan SZANCENBACH (1928-1998)
Lot No. 435
Pejzaż norweski z łódką, 1984
olej, płótno; 85 x 95 cm; sygn. p. d.: Szancenbach; estymacja: 15 000 - 18 000 zł
Kompozycja z fakturą VII, 1962
olej, aplikacja, płótno; 89 x 54 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie: ROMAN ARTYMOWSKI / KOMPOZYCJA Z FAKTURĄ VII / 1962. estymacja: 14 000 - 18 000 zł
Leon TARASEWICZ (ur. 1957)
Lot No. 443
Bez tytułu - tryptyk, 1998
olej, płótno; 50 x 50 cm (każdy); sygn. i dat. na odwrocie (każdy): L. Tarasewicz 1998. estymacja: 110 000 - 140 000 zł
Jerzy KAŁUCKI (ur. 1931)
Lot No. 446
Przebieg XXVII, 2013
akryl, płótno; 120 x 90 cm; sygn. i dat. na odwrocie na krośnie: Jerzy Kałucki 2013, estymacja: 43 000 - 53 000 zł
Zbigniew M. DOWGIAŁŁO (ur. 1961)
Lot No. 449
Piękność, 1986
olej, płótno; 199 x 160 cm; sygn. i dat. na odwrocie: Z. Dowgiałło / 1986. estymacja: 25 000 - 30 000 zł
Wojtek SIUDMAK (ur. 1942)
Lot No. 455
Księżniczka, 1984
akryl, płótno, sklejka; 55 x 44 cm; sygn. i dat. p. d.: W. SIUDMAK 84; estymacja: 80 000 - 90 000 zł
Andrzej GIERAGA (ur. 1934)
Lot No. 465
Progresja II, 2000
technika własna, płyta; 60,5 x 120,5 cm (półkole); sygn., dat. i opisana na odwrocie: estymacja: 13 000 - 16 000 zł
Zdzisław STANEK (1925-1996)
Lot No. 503
Światłoformy kamienia X, 1970
płyta drewniana, polichromowana, drewno lipowe, werniks, z tyłu instalacja elektryczna; 71,5 x 71,5 cm; estymacja: 22 000 - 25 000 zł
Alicja ŻEBROWSKA (ur. 1956)
Lot No. 506
Melancholia, 1978/2017
żywica polimerowa barwiona; 50 x 30 cm; edycja rzeźby: 5/8. estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Stanisław SIKORA (1911-2000)
Lot No. 507
Milion
brąz; wys.: 16,5 cm estymacja: 2 500 - 3 500 zł
Władysław HASIOR (1928-1999)
Lot No. 509
Głowa - Portret K. K.
drewno, plastik, tkanina; 37 x 34 x 33 cm; z tyłu opisane: PORTRET K. K… / WYKONANIE RZEŹBY / WŁADYSŁAW HASIOR. estymacja: 15 000 - 18 000 zł
Bronisław CHROMY (1925-2017)
Lot No. 513
Sowa
brąz patynowany; wys. 40 cm, sygn. na spodzie: BCHROMY. estymacja: 5 500 - 6 500 zł
Paweł ALTHAMER (ur. 1967)
Lot No. 515
Lalka - Pan z cygarem, lata 90. XX w.
technika własna, tkanina; wys. ok. 32 cm; z tyłu metka autorska: ALTHAMER (...) WARSZAWA. estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Lot No. 521
Miseczka z kotkiem, 2 poł XX w.
szkło białe i niebieskie; wys. 9 cm; dł. 16,5 cm; Francja, Nancy, wytwórnia Daum. estymacja: 1 000 - 1 400 zł
Józef CHIEROWSKI (1927-2007) - projektant
Lot No. 529
Para fotelików nr 366
buczynowych, 68 x 61 x 65 cm; Polska, lata 60. XX wieku, (proj. 1962). estymacja: 2 500 - 3 000 zł