Jan BUKOWSKI (1873-1943)
Lot No.1
Prace graficzne
Zebrał i opracował Przecław Smolik, Nakładem
Towarzystwa Bibljofilów w Łodzi, 1930 r.
estymacja: 2 800 - 3 600 zł
estymacja: 2 800 - 3 600 zł
Jan MATEJKO (1838-1893)
Lot No.3
Album
Warszawa 1873-1876, nakład i druk Salomona Lewentala.
60 x 43 cm; oprawa współczesna, płótno.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
2 800 zł
Utagawa KUNISADA (1786-1864)
Lot No.4
Nad rzeką
drzeworyt barwny, papier; 35,5 x 25,5 cm;
sygn. przy lewej krawędzi
estymacja: 2 400 - 3 200 zł
sygn. przy lewej krawędzi
estymacja: 2 400 - 3 200 zł
3 300 zł
Konstanty BRANDEL (1880-1970)
Lot No.5
Érotique - Grand (Erotyk duży) - stan II, 1921
akwaforta, akwatinta, ruletka, papier;
32 x 28,9 cm (odcisk płyty); sygn. p. d.: Brandel (ołówkiem)
estymacja: 2 400 - 3 200 zł
estymacja: 2 400 - 3 200 zł
Jan MATEJKO (1838-1893)
Lot No.6
Stańczyk
litografia, papier; 33 x 23 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. na płycie u dołu: JM rp. 1881.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
3 300 zł
Wacław BOROWSKI (1885-1954)
Lot No.8
Rysunek satyryczny
ołówek, papier jasnobrązowy;
32 x 40,5 cm (w świetle passe-partout);
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
2 200 zł
Józef MEHOFFER (1869-1946)
Lot No.10
Portret doktora Adama Rydla, przed 1913
węgiel, papier; 57 x 71 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Józef Mehoffer;
estymacja: 13 500 - 18 000 zł
sygn. l. d.: Józef Mehoffer;
estymacja: 13 500 - 18 000 zł
16 000 zł
Hermine DAVID (1886-1970), Jean GIRAUDOUX (1882-1944)
Lot No.1001
Bella
Paris, 1928. Książka w języku francuskim. 29 x 20 cm;
oprawa późniejsza, skóra, ozdobne wyklejki, grzbiet 6-cio polowy
estymacja: 2 000 - 2 600 zł
estymacja: 2 000 - 2 600 zł
Roman AFTANAZY (1914-2004)
Lot No.1003
Dzieje rezydencji na dawnych kresach Rzeczypospolitej
T. 1 - 11 (komplet). Wrocław - Warszawa - Kraków 1991 - 1996.
Ossolineum. 20 x 21 cm; oprawa wydawnicza płócienna, liczne ilustracje w tekście.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
2 400 zł
Lot No.
1005
Księga jazdy polskiej
Praca zbiorowa pod red. gen. Bolesława Wieniawy-Długoszowskiego; Warszawa 1938;
kierownictwo i opr. graficzne Stanisław Haykowski
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
Jan BUŁHAK (1876-1950)
Lot No.1007
Zestaw 14 fotografii
fotografie czarno-białe, wymiary różne
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
1 600 zł
Mojżesz KISLING (1891-1953)
Lot No.1009
Zamyślona
litografia barwna, papier; 28 x 22 (w świetle oprawy);
sygn. na płycie l. g. Kisling 1951.
estymacja: 900 - 1 200 zł
estymacja: 900 - 1 200 zł
4 300 zł
Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)
Lot No.1010
Portret kobiety
litografia, papier; 31 x 24 cm (w świetle oprawy);
sygn. na płycie l. g.: Jacek Malczewski
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
1 700 zł
Juliusz KOSSAK (1824 - 1899)
Lot No.1011
Tabory w drodze
litografia, papier; 6 x 14 cm (w świetle oprawy);
sygn. na płycie p. d.: JK (monogram wiązany).
estymacja: 900 - 1 200 zł
estymacja: 900 - 1 200 zł
Jan ROSEN (1854-1936)
Lot No.1012
Psiak
litografia, papier; 12 x 15 cm (w świetle oprawy);
sygn. na płycie p. d.: J.Rosen.
estymacja: 900 - 1 200 zł
estymacja: 900 - 1 200 zł
700 zł
Utagawa KUNISADA (1786-1864)
Lot No.1013
Aktorzy kabuki
sygn. przy lewej krawędzi.
estymacja: 2 400 - 3 200 zł
sygn. przy lewej krawędzi.
estymacja: 2 400 - 3 200 zł
2 200 zł
Konstanty BRANDEL (1880-1970)
Lot No.1015
Erquy - Przestrzeń, 1913
akwaforta, papier; 10 x 15,6 cm (odcisk płyty);
sygn. p. d.: Brandel. (ołówkiem)
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
Jan Kanty GUMOWSKI (1883-1946)
Lot No.1016
Widoki Krakowa - teka 12 litografii, 1926
litografia, papier kremowy; 28,8 x 43 cm;
oryginalna teka; Wydane staraniem Muzeum Narodowego w Krakowie;
estymacja: 2 200 - 2 800 zł
estymacja: 2 200 - 2 800 zł
1 800 zł
Erik Jönsson DAHLBERGH (1625-1703) - według kompozycji
Lot No.1017
Panorama bitwy o Warszawę - dzień pierwszy
miedzioryt, akwaforta czarno-biała, papier; 29,5 x 57 cm (wymiar arkusza);
pochodzi z: Pufendorf, Samuel, Histoire Du Regne De Charles Gustave Roy De Svede...,
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
1 300 zł
Nikifor KRYNICKI (1895-1968)
Lot No.1018
Mężczyzna w niebieskim płaszczu
kredka, papier; 14,7 x 10,4 cm;
u góry napis: KOSALAWIZSPANIOKDŁ;
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
1 700 zł
Nikifor KRYNICKI (1895-1968)
Lot No.1019
Święta
kredka, papier; 14,7 x 9,7 cm;
na odwrocie okrągła pieczęć z wizerunkiem świętego w środku
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Józef CZAJKOWSKI (1872-1947)
Lot No.1020
Motyw z ulicy Wielkiej, 1920
węgiel, pastel, papier; 48,5 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany wraz z dedykacją okolicznościową
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
2 800 zł
Wiktor ZIN (1925-2007)
Lot No.1021
Portal, 1983
tusz lawowany, papier; 49 x 54 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Wiktor Zin / 83.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
sygn. p. d.: Wiktor Zin / 83.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
1 800 zł
Nikifor KRYNICKI (1895-1968)
Lot No.1023
Święty Józef z Dzieciątkiem Jezus
kredka, papier; 16,5 x 14,5 cm (w świetle oprawy);
u góry pośrodku napis autorski: NASWIETANIKIJOR.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
Artur MARKOWICZ (1872-1934)
Lot No.102
Stary Żyd nad księgą, 1912
pastel, papier; 24,5 x 42 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. g.: Artur Markowicz / Kraków 1912.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
3 300 zł
Soter JAXA MAŁACHOWSKI (1867-1952)
Lot No.105
Nad polskim morzem
gwasz, papier; 23 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
p. d. ślady sygnatury;
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
p. d. ślady sygnatury;
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
4 200 zł
Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)
Lot No.106
Kwiaty w wazonie, 1913
akwarela, karton naklejony na tekturę; 90 x 63 cm;
sygn. i dat. p. g.: LWyczół / 1913.
estymacja: 65 000 - 75 000 zł
estymacja: 65 000 - 75 000 zł
72 000 zł
Marian SZCZYRBUŁA (1898-1942)
Lot No.108
Młyn nad wodą, 1924
olej, sklejka; 33 x 27 cm;
sygn. i dat. p. d.: MSzczyrbuła / 1924
estymacja: 7 000 - 9 000 zł
estymacja: 7 000 - 9 000 zł
Stanisław CZAJKOWSKI (1878-1954)
Lot No.109
Domy na Podhalu, 1936
olej, tektura; 24 x 33 cm;
sygn. i dat. p. d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI 1936.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
4 500 zł
Nathan GRUNSWEIGH (1880-1943)
Lot No.110
Motyw normandzki
olej, płótno; 56 x 46 cm;
sygn. l. d.: Grunsweigh
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
sygn. l. d.: Grunsweigh
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
Wlastimil HOFMAN (1881-1970)
Lot No.112
U Chrystusa, 1920
olej, tektura; 22,5 x 14 cm;
sygn. i dat. l. d.: Wlastimil Hofman / 1920;
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
11 000 zł
Lot No.114
Akt w pantofelkach
olej, płótno naklejone na tekturę; 71 x 51 cm;
sygn. l. d.: WWeiss.
estymacja: 20 000 - 24 000 zł
sygn. l. d.: WWeiss.
estymacja: 20 000 - 24 000 zł
18 000 zł