Ewa KURYLUK (ur. 1946)
Lot No.301
Z serii: Sto razy ja, 1977/2009
fotografia czarno-biała, wydruk, papier, 27 x 20 cm
Witold CHROMIŃSKI (1913-1977)
Lot No.303
Jesienne cienie
fotografia czarno-biała, papier fotograficzny; 39,4 x 28,9 cm;
na odwrocie stempel autorski Witolda Chromińskiego,
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Edward HARTWIG (1909-2003)
Lot No.304
Bez tytułu, 1987
fotografia czarno-biała, brom, papier; 37 x 44 cm;
sygn. l. d.: E. Hartwig;
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
sygn. l. d.: E. Hartwig;
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
3 000 zł
Zdzisław BEKSIŃSKI (1929-2005)
Lot No.305
Głowa, 1959
heliografia, papier; 39 x 29 cm;
sygn. i dat na odwrocie: luty 1959 (ołówkiem) / ZDZISLAW BEKSIŃSKI (pieczątka).
estymacja: 7 500 - 10 000 zł
estymacja: 7 500 - 10 000 zł
7 000 zł
Jerzy TRUSZKOWSKI (ur. 1961)
Lot No.307
Farewell to Europe, 1987
fotografia barwna, papier fotograficzny; 100 x 70 cm;
sygn., dat. i opisana u dołu: JERZY TRUSZKOWSKI
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
4 000 zł
Andrzej DUDEK-DÜRER (ur. 1471)
Lot No.309
Andrzej Dudek-Du?rer - żywa rzeźba, performance metafizyczny, 2013
technika mieszana (fotografia, gniecenie, rysunek, laserografia), papier, płótno;
64 x 49,5cm, sygn. i dat. przy prawej krawędzi: AD (inicjał artysty) 2013;
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Lot No.311
Kompozycja I
grafika komputerowa, papier;
57,5 x 77,5 cm (w świetle oprawy).
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
Jan TARASIN (1926-2009)
Lot No.313
Kręgi, 1975
serigrafia, papier; 38 x 27 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. l. d. ołówkiem: Jan Tarasin 75;
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
1 500 zł
Tomasz DOMINIK (ur. 1955)
Lot No.315
Bulla, 2016
litografia, papier Fabriano; 100 x 70 cm;
poniżej opisana ołówkiem l. d.: „Bulla”, śr. d.: litografia 4/9,
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
Bronisław CHROMY (1925-2017)
Lot No.316
Ptak nocny, 1986
technika własna, papier czerpany; 43,5 x 54,5 cm;
sygn. i dat. ołówkiem p. d.: B. Chromy 1986 (ołówkiem).
estymacja: 1 000 - 1 300 zł
estymacja: 1 000 - 1 300 zł
1 100 zł
Henryk PŁÓCIENNIK (ur. 1933)
Lot No.317
Monotypia + , 2010
monotypia, karton; 59 x 46 cm (całość);
praca sygn., dat. i opisana u dołu ołówkiem: "Monotypia +" 1/1 (A P.) 2010. Henryk Płóciennik.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
1 500 zł
Jan LEBENSTEIN (1930-1999)
Lot No.318
Z cyklu: „Folwark zwierzęcy - Georga Orwella”, 1974
litografia, papier; 69,7 x 49,7 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. p. d.: Lebenstein 74 (ołówkiem);
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
2 200 zł
Jan LEBENSTEIN (1930-1999)
Lot No.319
Z cyklu: „Folwark zwierzęcy -Georga Orwella”, 1974
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
2 400 zł
Roman ARTYMOWSKI (1919-1993)
Lot No.320
Bez tytułu
technika graficzna, papier żeberkowy, cynobrowy;
46,5 x 30,5 cm (w świetle passe-partout).
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
Henryk STAŻEWSKI (1894-1988)
Lot No.321
Kompozycja, 1984
serigrafia, papier; 15 x 14 cm;
sygn. i dat. p. d.: H. Stażewski 1984 (ołówkiem).
estymacja: 1 000 - 1 300 zł
estymacja: 1 000 - 1 300 zł
800 zł
Stanisław FIJAŁKOWSKI (ur. 1922)
Lot No.322
Ognisty wóz Eliasza, 1979
linoryt, papier; 62 x 45,5 cm (wymiar arkusza),
40,7 x 30 cm (wymiar odbitki);
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
2 000 zł
Konrad SRZEDNICKI (1894-1993)
Lot No.324
Konie i koniki, 1959
litografia, papier; 63 x 47 cm (wymiar arkusza w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Konrad Srzednicki (ołówkiem);
estymacja: 1 200 - 1 600 zł
estymacja: 1 200 - 1 600 zł
Tadeusz DOMINIK (1928-2014)
Lot No.327
Panorama z mostkiem, 1953
ołówek, papier naklejony na tekturę;
19,5 x 27 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Piotr POTWOROWSKI (1898-1962)
Lot No.329
Łódki rybackie
ołówek, papier;
8 x 13,5 cm (w świetle oprawy).
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Franciszek STAROWIEYSKI (1930-2009)
Lot No.332
Porwanie Europy - Studium, 1984
węgiel, sangwina, papier; 29,5 x 20,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. śr. d.: 16 [monogram wiązany] 84 (ołówkiem).
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Stefan ŻECHOWSKI (1912-1984)
Lot No.335
Strach
ołówek, papier; 40 x 30,5 cm;
sygn. l. g.: S Żechowski/ 1.XII/ strach
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
3 500 zł
Stefan ŻECHOWSKI (1912-1984)
Lot No.401
Erotyk - Jola, 1978
pastel, papier; 20,5 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: SZ 78.
estymacja: 7 500 - 9 500 zł
sygn. i dat. l. d.: SZ 78.
estymacja: 7 500 - 9 500 zł
Jan DOBKOWSKI (ur. 1942)
Lot No.402
Bez tytułu, 1993
pastel, papier szary; 30 x 40 cm;
sygn. i dat. l. d.: Jan Dobkowski 93.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
1 100 zł
Andrzej NOWACKI (ur. 1953)
Lot No.403
100415-8, 2015
pastel, papier; 32 x 24 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. p. d.: ANowacki 2015 (ołówkiem), opisany l. d.: 100415-08 (ołówkiem).
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
1 800 zł
Bogusław SZWACZ (1912-2009)
Lot No.408
Kompozycja, 1956
akwarela, pastel, tusz; papier; 74 x 59 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Szwacz / 56 / III.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł
estymacja: 6 000 - 8 000 zł
Jacek SEMPOLIŃSKI (1927-2012)
Lot No.411
Autoportret - Łazarz, 1999
olej, płótno; 100 x 73 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Sempoliński / czerwiec '99 / Autoportret - Łazarz.
estymacja: 12 000 - 15 000 zł
estymacja: 12 000 - 15 000 zł
10 000 zł
Teresa TYSZKIEWICZ (1906-1992)
Lot No.413
Gest II, 1990
olej, płótno; 80,5 x 100 cm;
sygn. i dat. p. d.: T90;
estymacja: 60 000 - 80 000 zł
sygn. i dat. p. d.: T90;
estymacja: 60 000 - 80 000 zł
65 000 zł