Michał STAŃKO (1901-1969)
Lot No.132
Zima w górach
olej, karton; 24 x 31,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: M. Stańko.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
sygn. p. d.: M. Stańko.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
3 000 zł
Olga BOZNAŃSKA (1865-1940)
Lot No.137
Portret kobiety (Portret Pani z szalem)
olej, tektura; 80 x 61 cm;
sygn. i dat. p. g.: Paris 191[3 lub 4]/ Olga Boznańska
estymacja: 400 000 - 500 000 zł
260 000 zł
Pieter IV LISAERT (czynny 1595-1629/30)
Lot No.138
Wizja św. Bernarda z Clairevaux, 1615-1620
olej, deska dębowa; 61 x 44 cm;
na odwrocie znak warsztatu wykonującego podobrazia drewniane z Antwerpii
estymacja: 9 000 - 12 000 zł
estymacja: 9 000 - 12 000 zł
7 000 zł
Willem KALF (1619/22-1693)
Lot No.140
W izbie
olej, deska parkietowana; 31,5 x 26,5 cm;
sygn. przy lewej krawędzi: KALF;
estymacja: 80 000 - 100 000 zł
70 000 zł
Edward Harrison COMPTON (1881-1960)
Lot No.1101
Pejzaż górski
akwarela, papier; 24,5 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: E. HRRISON / COMPTON / 1922.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
1 400 zł
Malarz nieokreślony, XX w.
Lot No.1102
Motyw miejski
akwarela, papier; 34,5 x 46,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: … - nieczytelna (ołówkiem).
estymacja: 1 400 - 1 900 zł
estymacja: 1 400 - 1 900 zł
Władysław SKOCZYLAS (1883-1934)
Lot No.1104
Kamieniarz
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 17 x 15 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WSkoczylas, l. d.: 7. 22.
estymacja: 1 300 - 1 700 zł
estymacja: 1 300 - 1 700 zł
1 000 zł
Maja BEREZOWSKA (1898-1978)
Lot No.1106
Martwa natura z kielichem, ok. 1960
akwarela, papier;
58,5 x 47 cm (w świetle oprawy)
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
Autor nieokreślony, XIX w.
Lot No.1108
Mężczyzna w czarnym płaszczu - Miniatura
gwasz, kość; 7,5 x 6 cm (owal w świetle oprawy);
w czernionej ramie z liściem dębu u góry.
estymacja: 1 400 - 1 900 zł
estymacja: 1 400 - 1 900 zł
Stanisław KRZYSZTAŁOWSKI (1903-1990)
Lot No.1110
Lazurowe wybrzeże
olej, tektura; 33,5 x 47 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: S. Krzyształowski;
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
M. MULLER, XIX / XX w.
Lot No.1112
Głuszec
olej, płótno; 78 x 59,5 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: M. Muller. Munchen.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
2 900 zł
Anton RAUFER-REDWITZ (1871-1965)
Lot No.1114
Martwa natura z dzbanem
olej, płótno; 75 x 101 cm;
sygn. p. d.: A. Raufer-Redwitz.
estymacja: 6 800 - 9 000 zł
estymacja: 6 800 - 9 000 zł
Jan BOHUSZEWICZ (1878-1935)
Lot No.1115
Wnętrze lasu, 1928
olej, tektura; 45 x 35 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jan Bohuszewicz 928;
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
2 400 zł
Maurycy BLOND (1899-1974)
Lot No.1116
Kwiaty
olej, płótno; 55 x 46 cm;
sygn. p. d.: M. Blond;
estymacja: 5 500 - 7 000 zł
sygn. p. d.: M. Blond;
estymacja: 5 500 - 7 000 zł
Émile René LAFONT ? (1853-1916)
Lot No.1118
Bulwar paryski
olej, płótno; 50,5 x 65 cm;
sygn. p. d.: Emile LAFONT.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
sygn. p. d.: Emile LAFONT.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
Mieczysław KORWIN PIOTROWSKI (1869-1930)
Lot No.1120
Jesień
olej, tektura; 63,5 x 72 cm;
sygn. l. d.: M.K. Piotrowski.
estymacja: 5 800 - 7 800 zł
sygn. l. d.: M.K. Piotrowski.
estymacja: 5 800 - 7 800 zł
Wiktor KORECKI (1890-1980)
Lot No.1122
Zima
olej, płyta; 47 x 72 cm;
sygn. l. d.: WIKTOR KORECKI.
estymacja: 5 000 - 6 500 zł
sygn. l. d.: WIKTOR KORECKI.
estymacja: 5 000 - 6 500 zł
Lot No.
1124
Para obrazów - Dzieci
Portret chłopczyka, Portret dziewczynki:
olej, deska; 16 x 11,5 cm; sygn. p. g.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
Kasper ŻELECHOWSKI (1863-1942)
Lot No.1126
Dziewczyna z różą, 1940
olej, tektura; 49,5 x 34,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: KŻelechowski / 940.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
2 300 zł
Malarz nieokreślony, XX w.
Lot No.1128
Portret brodatego starca
olej, płótno; 39 x 31 cm;
sygn. p. d. cyrylicą: GG.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
sygn. p. d. cyrylicą: GG.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
CZERWIŃSKI.
Lot No.1130
Zmierzch
olej, płótno; 53,5 x 65,5 cm;
sygn. p. d.: ... Czerwiński - słabo czytelna
estymacja: 5 000 - 6 500 zł
estymacja: 5 000 - 6 500 zł
Kasper POCHWALSKI (1899-1971)
Lot No.1132
Pejzaż jesienny, 1957
olej, płótno; 63 x 44 cm;
sygn. i dat. l. d.: Kasper Pochwalski / 1957.
estymacja: 5 000 - 6 500 zł
estymacja: 5 000 - 6 500 zł
Władysław POCHWALSKI (1860-1924)
Lot No.1134
Akt męski, 1884
olej, płótno; 33,5 x 43,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: 884 / WPochwalski.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
2 800 zł
Zygmunt WIERCIAK (1881-1950)
Lot No.1136
Redaktorzy, 1916
olej, tektura; 35,5 x 51 cm;
sygn.. i dat. na odwrocie czerwoną kredką: Zygmunt Wierciak 1916 r.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
Stanisław ŻURAWSKI (1889-1976)
Lot No.1138
Sosny nad morzem
olej, tektura; 49 x 34,5 cm;
sygn.. p. d.: St. Żurawski.
estymacja: 2 000 - 2 600 zł
sygn.. p. d.: St. Żurawski.
estymacja: 2 000 - 2 600 zł
Malarz nieokreślony, monogramista SB, XIX w.
Lot No.1139
Portret szlachcica
olej, płótno; 37,5 x 27 cm;
sygn. i dat. z lewej u dołu: S.B. (monogramem) / 1883.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
1 800 zł