Roman BILIŃSKI (1897-1981)
Lot No.1
Martwa natura z anturium i figurką [Anturium con vaso], 1954
pastel, papier; 45 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany p. d. długopisem: Roman Biliński 1954 1954 [powtórzone] / (Anturium con vaso);
estymacja: 2 800 - 3 800 zł
estymacja: 2 800 - 3 800 zł
Roman BILIŃSKI (1897-1981)
Lot No.3
Kwiaty w wazie
akwarela, papier; 49,5 x 36,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Roman Biliński (długopisem);
estymacja: 1 800 - 2 500 zł
estymacja: 1 800 - 2 500 zł
Roman BILIŃSKI (1897-1981)
Lot No.5
Pejzaż z rzeką z Ömerli, 1934
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 19,5 x 27,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i opisana l. d. ołówkiem: R. Biliński / Omerli;
estymacja: 1 800 - 2 500 zł
estymacja: 1 800 - 2 500 zł
Roman BILIŃSKI (1897-1981)
Lot No.7
Dolina z polami, 1937
akwarela, papier; 28 x 37 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d. tuszem: Roman Biliński / 1937;
estymacja: 1 800 - 2 500 zł
estymacja: 1 800 - 2 500 zł
Roman BILIŃSKI (1897-1981)
Lot No.9
Artysta przy pracy
technika mieszana (akwarela, ołówek, pastel), papier; 37,5 x 50,5 cm;
sygn. p. d. ołówkiem: Roman Biliński / Bordighera;
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Roman BILIŃSKI (1897-1981)
Lot No.11
Poinsecja - Gwiazda betlejemska [Stelle di natale], 1967
olej, płótno; 60 x 80 cm;
sygn. i dat. l. g.: 1967 / R. Biliński;
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Roman BILIŃSKI (1897-1981)
Lot No.13
Orchidee, 1976
olej, płótno; 80 x 60 cm;
sygn. i dat. l. d.: Roman / Biliński / 27.IV.1976;
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Roman BILIŃSKI (1897-1981)
Lot No.15
Maki na wzorzystym dywanie [Papaveri con tapeto], 1971
olej, płótno; 80 x 60 cm;
sygn. i dat. p. g.: R. Biliński / 1971;
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Roman BILIŃSKI (1897-1981)
Lot No.17
Biały koń [Cavallo in bianco], 1961
olej, płótno; 60 x 51 cm;
Obraz pochodzi ze spuścizny po artyście.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
Roman BILIŃSKI (1897-1981)
Lot No.19
Ławka w ogrodzie [Panchina nel giardino], 1964
olej, płótno; 40 x 50 cm;
sygn. p. d.: R. Biliński;
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
sygn. p. d.: R. Biliński;
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Roman BILIŃSKI (1897-1981)
Lot No.21
Ogród z drzewami oliwnymi [Giardino con ulivi], 1962
olej, płótno; 60 x 80 cm;
sygn. i dat. l. d.: R. Biliński 62;
estymacja: 5 000 - 7 000 zł
estymacja: 5 000 - 7 000 zł
Roman BILIŃSKI (1897-1981)
Lot No.23
Kwitnące drzewo [Albero fiorito - Villa Ortensia], 1961
olej, płótno; 70 x 99,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: R. Biliński / 61.;
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Roman BILIŃSKI (1897-1981)
Lot No.25
Autoportret z czerwonym szalem [Ritratto rosso], 1976
olej, płótno; 70 x 49,5 cm;
sygn. i dat. p. g.: Roman Biliński / 20.XII.1976;
estymacja: 4 000 - 5 500 zł
estymacja: 4 000 - 5 500 zł
Roman BILIŃSKI (1897-1981)
Lot No.27
Autoportret w meksykańskim kapeluszu [Autoritratto Messicano], 1956
olej, płyta; 70 x 49,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Biliński / 1956;
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Roman BILIŃSKI (1897-1981)
Lot No.29
Martwa natura z tykwą [Zucchette], 1963
olej, płótno; 40 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: R. Biliński / 63;
estymacja: 2 800 - 3 800 zł
estymacja: 2 800 - 3 800 zł
Roman BILIŃSKI (1897-1981)
Lot No.31
Jesienna martwa natura [Frutta in autunno], 1964
olej, płótno; 60 x 80 cm;
sygn. i dat. l. g.: R. Biliński / 64;
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Roman BILIŃSKI (1897-1981)
Lot No.33
Martwa natura z białymi kwiatami i muszlami [Fiori bianchi con conchiglie], 1963
olej, płótno; 80 x 60 cm;
sygn. i dat. u dołu: R. Biliński 63;
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Roman BILIŃSKI (1897-1981)
Lot No.35
Martwa natura ze słonecznikami i paprykami [Girasoli con paprika], 1974
olej, płótno; 99,5 x 70 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: ... 1974 / Roman ... (częściowo zatarte);
estymacja: 4 000 - 5 500 zł
estymacja: 4 000 - 5 500 zł
Roman BILIŃSKI (1897-1981)
Lot No.37
Martwa natura z samowarem [Samovar con caminetto], 1963
olej, płótno; 100 x 81 cm;
sygn. wzdłuż lewej krawędzi u dołu: R. Biliński;
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
Roman BILIŃSKI (1897-1981)
Lot No.39
Martwa natura z kwiatami [Fiori con galletto], 1964
olej, płótno; 100 x 69,5 cm;
sygn. l. g.: R. Biliński;
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
sygn. l. g.: R. Biliński;
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Roman BILIŃSKI (1897-1981)
Lot No.41
Owoce morza [Frutti di mare], 1961
olej, płótno; 80 x 100 cm;
sygn. i dat. l. d.: R. Biliński. / 1961.;
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
estymacja: 4 500 - 5 500 zł