Józef KUCHARSKI, XX w.
Lot No.1106
Martwa natura z astrami w wazonie, l. 30 XX w.
akwarela, papier; 62 x 47,5 cm;
sygn. i dat. p. d. ołówkiem: Józef Kucharsky / 1931 r.;
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
E. SERMON, XX w.
Lot No.1108
Zabudowania
akwarela, papier; 49,5 x 59,5 cm;
sygn. l. d.: E / SERMON
estymacja: 2 300 - 3 000 zł
sygn. l. d.: E / SERMON
estymacja: 2 300 - 3 000 zł
Leon FORTUŃSKI (1859-1895)
Lot No.1110
Scena alegoryczna, 1875
tusz, gwasz, papier; 33,5 x 22,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: LFortuński / 875
estymacja: 9 000 - 12 000 zł
estymacja: 9 000 - 12 000 zł
Błażej IWANOWSKI (1889-1966)
Lot No.1112
Barbakan w Warszawie, 1960
olej, tektura; 29,5 x 39,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Błażej Iwanowski / 1960;
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
Aleksander LASZENKO (1883-1944)
Lot No.1114
Modlitwa na Saharze, 1935
olej, płótno naklejone na sklejkę, 50 x 34,5 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: A Laszenko / Touggourt 35;
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
Karol CHARLEÉ KOWALSKI (1910-1968)
Lot No.1116
Kolumna Zygmunta, 1947
olej, płótno; 66 x 70,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: KK / 47 (w okręgu)
estymacja: 4 000 - 5 400 zł
estymacja: 4 000 - 5 400 zł
Hans Otto RÜGER, XIX/XX w.
Lot No.1118
Parobek z dzbanem
olej, płótno dublowane; 77,5 x 64 cm;
sygn. l. d.: H. Otto Rüger
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
sygn. l. d.: H. Otto Rüger
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Krzysztof WEJMAN (1939-2013)
Lot No.1120
Klasztor w Tyńcu
olej, tektura; 16 x 23 cm;
u dołu, na oddzielnym papierze, drukowany napis:
Wejman: Klasztor w Tyńcu
estymacja: 2 300 - 3 000 zł
Wejman: Klasztor w Tyńcu
estymacja: 2 300 - 3 000 zł
Stefan JUST (1905-1977)
Lot No.1122
Martwa natura z kwiatami, 1969
olej, płótno; 53 x 68 cm;
sygn. i dat. p. d.: SJust / 69
estymacja: 6 000 - 7 500 zł
estymacja: 6 000 - 7 500 zł
Malarz nieokreślony, 2 poł XVIII w.
Lot No.1124
Sceny alegoryczne z puttami - para obrazów
Alegoria Nadziei oraz Wiary
olej, płótno dublowane; 89 x 89 cm (każdy);
estymacja: 13 000 - 16 000 zł
estymacja: 13 000 - 16 000 zł
11 000 zł
Wlastimil HOFMAN (1881-1970)
Lot No.1126
Samotność, 2 poł. l. 60 XX w.
olej, płótno; 41 x 61 cm;
sygn. p. d. : Wlastimil / Hofman
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
4 300 zł
Alfred TERLECKI (1883-1973)
Lot No.1128
Rybacy, 1937
olej, płyta; 49,5 x 34,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: ALFREDTERLECKI 1937;
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
Mieczysław RAKOWSKI (1883-1947)
Lot No.1129
Jesienny las
olej, płótno; 65 x 54 cm;
na odwrocie opis: M. RAKOWSKI / LIVES / 1946
estymacja: 2 500 - 3 400 zł
estymacja: 2 500 - 3 400 zł
2 000 zł
Grzegorz MENDOLY (1898-1966)
Lot No.1130
Cyganka, 1937
olej, płótno; 50 x 35 cm;
sygn. i dat. p. g.: G. Mendoly / 1937
estymacja: 13 000 - 16 000 zł
estymacja: 13 000 - 16 000 zł
Henryk RAUCHINGER (1858-1942)
Lot No.1132
Portret mężczyzny
olej, płótno; 105 x 86 cm;
sygn. l. d.: Henryk Rauchinger / Wien
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
Władysław BAKAŁOWICZ (1833-1903)
Lot No.1134
Kobieta z wachlarzem
olej, płótno; 16,5 x 11,5 cm;
sygn. p. d.: Bakałowicz
estymacja: 8 500 - 11 000 zł
sygn. p. d.: Bakałowicz
estymacja: 8 500 - 11 000 zł
Władysław MIECZNIK (1903-1989)
Lot No.204
Plakieta - Marszałek Józef Piłsudski
Brąz, odlew patynowany; wys. 115 cm, szer. 78 cm, głęb. 10 cm.
Polska, Warszawa, k. lat 30. XX w.
estymacja: 8 000 - 11 000 zł
estymacja: 8 000 - 11 000 zł
7 000 zł
Edward WITTIG (1879-1941)
Lot No.205
Popiersie Józefa Piłsudskiego
Brąz, odlew patynowany; wys. 59 cm, szer. 54 cm, głęb. 31 cm;
sygn. z boku: E. WITTIG
estymacja: 18 000 - 24 000 zł
sygn. z boku: E. WITTIG
estymacja: 18 000 - 24 000 zł
28 000 zł
Lot No.
1201
Zestaw 4 figurek drewnianych, w konwencji sztuki naiwnej
drewno polichromowane;
Polska, 2 poł. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 600 zł
Polska, 2 poł. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 600 zł
Lot No.
1203
Para amorków
drewno lipowe, polichromowane; wys. 24 cm i 24,5 cm.
Polska?; XIX/XX w.
estymacja: 3 000 - 3 800 zł
Polska?; XIX/XX w.
estymacja: 3 000 - 3 800 zł
Lot No.
1205
Studium siedzącej postaci
drewno lipowe; wys. 18,7 cm, szer. 10,2 cm;
Zakopane? Praca uczniowska ze Szkoły
Przemysłu Drzewnego ? lata 30. XX w.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
BOETHOS z Chalkedonu, (III w. p. n. e.) - wg
Lot No.1207
Chłopiec z gęsią
brąz, odlew patynowany, czarny marblit;
wys. 21,5 cm, podstawa 12,7 x 11,8 cm.
Europa Zachodnia, Niemcy?; XX w.
estymacja: 1 600 - 2 200 zł
estymacja: 1 600 - 2 200 zł
Wiktor (?) SZCZEBLEWSKI (czynny XIX/XX w.)
Lot No.1209
Gwiżdżący chłopiec okrętowy
brąz, odlew polichromowany;
wys. 42,5 cm, szer. 15 cm, średnica podstawy 13 cm.
Francja? model 1889, odlew XX w.
estymacja: 5 000 - 6 800 zł
estymacja: 5 000 - 6 800 zł
Marek ZALEWSKI (1953 - )
Lot No.1211
Plakieta ze sceną batalistyczną z epoki
mosiądz, 14,8 x 22,7 cm;
ZART - Autorska Pracownia Plastyczna;
Ciechanów, XX/XXI w.
estymacja: 1 400 - 1 900 zł
Ciechanów, XX/XXI w.
estymacja: 1 400 - 1 900 zł
Jan ZAPOTOCZNY (1886-1959)
Lot No.1213
Studium głowy męskiej
glina wypalana, wys. 16 cm, szer. 8,7 cm,
głęb. 9,8 cm; wys. z podstawą 29,5 cm.
Polska, l. 40/50. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Polska, l. 40/50. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Zdzisław BEKSIŃSKI (1929-2005)
Lot No.301
Bez tytułu
grafika komputerowa, papier;
59 x 78,5 cm (w świetle oprawy)
estymacja: 1 800 - 2 500 zł
estymacja: 1 800 - 2 500 zł
2 100 zł