Fabryka Broni Siecznej-GABRIEL BOROWSKI
Lot No.817
Szabla polska, oficerska, wz. 21/22
stal niklowana, mosiądz, drewno, skóra;
dł. głowni 83 cm, dł. całk. 96 cm, krzywizna 2 cm.
Polska, Warszawa, lata 20. XX w.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
3 700 zł
Lot No.
820
Lampa naftowa
porcelana, mosiądz, blacha cynowana, szkło;
wys. 79 cm, szer. ca 23,5 cm; Niemcy, k. XIX w.
estymacja: 5 500 - 7 500 zł
estymacja: 5 500 - 7 500 zł
Firma KALLIOPE -MUSIKWERKE Aktiengesellschaft
Lot No.823
Polifon talerzowy + 3 płyty metalowe
drewno dębowe? oklejane orzechem; intarsje jaworowe;
stal, żeliwo, mosiądz; wys. 18,5 cm, szer. 40 cm, głęb. 38 cm.
Niemcy, Lipsk, XIX/XX w.
estymacja: 5 000 - 6 500 zł
Niemcy, Lipsk, XIX/XX w.
estymacja: 5 000 - 6 500 zł
4 500 zł
Lot No.
825
Para kwietników art deco
fornirowanych orzechem; 87,7 x 121 x 22 cm;
Polska, lata 20./30. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
Polska, lata 20./30. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
Lot No.
1801
Pierścionek ze szmaragdem
szmaragd + brylanty o masie łącznej ok. 0.55 ct
złoto pr.0.583, masa całkowita 8.100 g
estymacja: 6 500 - 8 500 zł
estymacja: 6 500 - 8 500 zł
Lot No.
1803
Kolczyki złote
12 szt brylantów o masie 0.05 ct;
złoto pr.0.585, masa całkowita 6.990 g.
estymacja: 2 200 - 2 800 zł
estymacja: 2 200 - 2 800 zł
Lot No.
1805
Ikona czterodzielna
tempera na desce z kowczegiem; 2 szpongi (wtórne);
31 x 26,5 x 4 cm.
Rosja, pocz. XIX w.
estymacja: 3 000 - 3 800 zł
31 x 26,5 x 4 cm.
Rosja, pocz. XIX w.
estymacja: 3 000 - 3 800 zł
FIRMA „OMEGA”
Lot No.1807
Zegarek naręczny, damski, kwarcowy
stal, złoto; koperta 2,4 x 2,7 cm, średnica tarczy 1,4 cm.
Szwajcaria, k. XX w.
estymacja: 3 000 - 3 800 zł
Szwajcaria, k. XX w.
estymacja: 3 000 - 3 800 zł
FIRMA „FRIEDRICH ERNST BENZING”
Lot No.1809
Zegar dla gołębiarzy, rejestrujący loty gołębi
drewno dębowe, metal niklowany, mosiądz,
żelazo, celuloid, taśma papierowa, skóra;
Niemcy, Schwenningen, ok. poł. XX w.
estymacja: 700 - 1 000 zł
estymacja: 700 - 1 000 zł
GUILLAUME DE L’ISLE (1675-1726)
Lot No.1811
Mapa Tartarii - imperium chanów tatarskich
JOHANNES COVENS & CORNELIS MORTIER
(wydawnictwo czynne od 1685)
Amsterdam, ok. 1730.
estymacja: 2 200 - 2 900 zł
(wydawnictwo czynne od 1685)
Amsterdam, ok. 1730.
estymacja: 2 200 - 2 900 zł
GOTTFRIED KOCH & BERGFELD Silberwarenfabrik
Lot No.1813
Kufel z orłem w koronie i herbem Pilawa
Firma kupiecka E. O. ZIMMERMANN
Niemcy, Brema, 1905-1906.
estymacja: 3 000 - 3 800 zł
Niemcy, Brema, 1905-1906.
estymacja: 3 000 - 3 800 zł
2 400 zł
Lot No.
1815
Para kandelabrów 5-świecowych, zelektryfikowanych, z figurami uskrzydlonych postaci
brąz złocony i patynowany; wys. 59 cm;
Europa Zachodnia, 4 ćw. XIX w.
(zelektryfikowane w XX w.)
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
(zelektryfikowane w XX w.)
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
Lot No.
1817
Kilim Afszar
wełna, bawełna; 242 x 197 cm.
Persja (Iran) Południowo-Wschodnia, lata 30. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
Lot No.
1819
Sakwa - torba namiotowa Beludż
wełna, muszelki; 103 x 59 cm.
Persja (przy granicy z Afganistanem), k. XIX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł
estymacja: 1 700 - 2 300 zł
Lot No.
1821
Tapiseria krajobrazowa
wełna na osnowie lnianej; podszycie płócienne;
240 x 250 cm. Francja, XVII/XVIII w.
estymacja: 32 000 - 42 000 zł
estymacja: 32 000 - 42 000 zł
Lot No.
901
Stolik pomocniczy modernistyczny
fornirowany wzorzystym orzechem; 58,5 x śr. 70 cm;
Polska (?),ok. poł. XX w.;
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
Polska (?),ok. poł. XX w.;
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
3 700 zł
Lot No.
902
Stół pomocniczy art deco
fornirowany wzorzystym orzechem i pasami palisandru; 80 x śr. 78 cm;
Polska, lata 20. XX w.;
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
Polska, lata 20. XX w.;
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
2 000 zł
Frederic SCHRIEVER-ABELN (?)
Lot No.903
Stolik kawowy
konstrukcja: dąb, ceramiczny, ręcznie malowany blat;
51 x 142,5 x 88,5 cm;
sygn. Condor, Szwecja lata 60. XX w.;
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
51 x 142,5 x 88,5 cm;
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Lot No.
904
Biurko art deco
fornirowane wzorzystym orzechem oraz pasami z forniru różanego;
76,5 x 98 x 53 cm; Polska, lata 20. XX w.;
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
3 300 zł
Lot No.
905
Serwantka art deco
fornirowana wzorzystym orzechem; 164 x 125 x 52 cm;
Polska, lata 20. XX w.;
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
Polska, lata 20. XX w.;
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
Lot No.
907
Stolik biedermeierowski do robótek
fornirowany mahoniem; 71,5 x 52 x 32,5 cm;
Europa Środkowa, ok. 1825-35;
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
Europa Środkowa, ok. 1825-35;
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
1 900 zł
Lot No.
909
Serwantka w stylu empirowym
mahoń, sklejka, sosna; 154 x 78 x 41 cm.
Europa Środkowa, Polska, 1 ćw. XX w.
estymacja: 5 000 - 7 000 zł
estymacja: 5 000 - 7 000 zł
Lot No.
1901
Biurko wolnostojące, neostylowe
fornirowane mahoniem; 79,5 x 161,8 x 76 cm;
Europa Środkowa, lata 30. XX w.;
estymacja: 2 300 - 3 000 zł
estymacja: 2 300 - 3 000 zł
Lot No.
1903
Stół art deco
fornirowany wzorzystym jesionem; 75,5 x 105,5 cm;
Polska, lata 20. XX w.;
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
Polska, lata 20. XX w.;
estymacja: 2 500 - 3 500 zł