Lot No.: 841
Odciski pieczęci lakowych
papier, lak, atrament; wymiar w świetle
starego passe-partout 31,5 x 19,7 cm;
Polska, 2 poł. XIX w.
z polskimi herbami szlacheckimi, rozmieszczone na 6 tablicach oprawnych w passe-partout oraz - współcześnie - w oszklone ramki; poszczególne odciski opisane ręcznie czarnym inkaustem przez niemieckojęzycznego, XIX-wiecznego kolekcjonera; na trzech tablicach znajduje się po 30 odcisków, na dwóch - po 47, na jednej - 28 sztuk; na jednej z tablic - brak dwu odcisków, a dwa - odspojone od podłoża; łącznie 211 odcisków w laku
i 1 w opłatku;
papier, lak, atrament; wymiar w świetle starego passe-partout 31,5 x 19,7 cm; oprawa późniejsza 37,7 x 24,8 cm.
Polska, 2 poł. XIX w.
Zbiór niezwykle cenny dla osób interesujących się heraldyką.