Lot No.: 813
Zegarek męski, kieszonkowy
złoto 18 K, waga całk. 60 g.
Francja, XIX/XX w.
w podwójnej, odkrytej, złotej kopercie, po zewnętrznej stronie zdobionej drobną, giloszowaną siateczką,
z równomiernie rozmieszczonymi malutkimi kółeczkami; od wewnątrz bity nr: „6208”, cecha francuska
nierozpoznanego złotnika z liczbami „32 - 42” po bokach oraz cechą probierczą z głową konia (z lat 1838-
1919); na deklu wewnętrznym - dekoracja giloszowa, plecionkowa i napis w obramieniu: „CYLINDRE HUIT
RUBIS”; od spodu dekla - powtórzony nr „6208” i napis: „CUIVRE / GA”; tarcza biało emaliowana, cyfry
rzymskie; złoto 18 K, miedź złocona; emalia; średnica 4,2 cm, wys. z koliczkiem 6 cm, waga całk. 60 g.
Francja, XIX/XX w.