Lot No.: 849
Ikona - Archanioł Michał jako Jeździec Apokalipsy, w okładzie srebrnym
tempera na desce, złocenia; srebro pr. 84;
Rosja, Petersburg, probierz Aleksander Jakowlewicz Mor;
złotnik Iwan Dmitriew, 1854
postać skrzydlatego Jeźdźca na ognistym, uskrzydlonym rumaku, trzymającego w prawej ręce zamkniętą Księgę Żywota, w lewej włócznię, którą godzi w pełzającego pod nim szatana; nad Archaniołem - łuk tęczy; w lewym narożu wśród obłoków - Chrystus; u góry - nieczytelne napisy cyrylicą; tło złote; ryza ze srebrnej blachy, repusowana, z bordiurą z motywem muszli , rocaille’ów i kwiatów i nakładanym osobno okładem okrywającym postać Jeźdźca i rumaka (ubytki niektórych fragmentów); u dołu pośrodku bite petersburskie cechy probiercze z datą 1854;
tempera na desce, złocenia; srebro pr. 84; 2 szpongi; spód obrazu obity spłowiałym pąsowym pluszem; 26,5 x 21,3 x 2,5 cm.
Rosja, Petersburg, probierz Aleksander Jakowlewicz Mor (czynny 1831-1854); złotnik Iwan Dmitriew (?) (czynny 1845-1874); 1854.