Henryk MUSIAŁOWICZ (1914-2015)
Lot No.423
Z cyklu: Reminiscencje, 1977
technika własna, płyta; 71 x 50,5 cm
(autorska oprawa o wym.: 100 x 68,5 cm);
Cena wywoławcza.
11 000 zł
Richard ANUSZKIEWICZ (ur. 1930)
Lot No.425
Kompozycja, 1983
technika własna (akryl, płyta); 16 x 13,5 cm;
sygn. i dat. ołówkiem p. d.: ANUSZKIEWICZ 1983
Cena wywoławcza.
8 000 zł
Allan RZEPKA (ur. 1940)
Lot No.427
Widokówka z Nowego Yorku, 1988
olej, płótno; 127 x 106 cm;
sygn. i dat. w kompozycji (na butelce) allan rzepka / K (w okręgu) / IX 1988 / NY;
Cena wywoławcza.
3 400 zł
WITOLD-K (ur. 1932)
Lot No.429
Samotność, 1981
olej, płótno; 75 x 59 cm (w świetle oprawy)
sygn. i dat. l. d.: WITOLD-K 81
Cena wywoławcza.
25 000 zł
Jan PAWŁOWSKI (ur. 1949)
Lot No.431
Na plaży, 1988
olej, płótno; 90,5 x 50,5 cm;
sygn. p. d.: JAN PAWLOWSKI 88
sygn. p. d.: JAN PAWLOWSKI 88
Cena wywoławcza.
5 300 zł
5 300 zł
F. LIS, XX w.
Lot No.433
Lenin u górali
olej, płótno; 90 x 119 cm
sygn. w obrębie kompozycji u dołu z prawej: F. LIS
Cena wywoławcza.
3 800 zł
Piotr GAWRON (ur. 1943)
Lot No.502
Ola
brąz patynowany, inkrustacja z emalią; 17 x 13 cm
na odwrocie nalepka autorska z opisem: PIOTR GAWRON / "OLA"
Cena wywoławcza.
1 500 zł
Lot No.
601
Komplet do kompotu - na 6 osób
szkło prasowane, barwione w masie;
Polska, Huta J. Stolle „NIEMEN”, lata 30. XX w.
Cena wywoławcza.
700 zł
Lot No.
603
Wazon Murano
szkło wielobarwne, granatowe, zielone,
przeźroczyste, wys. 39,5 cm.
Włochy, Barovier and Toso, Murano, 4 ćw. XX w.
przeźroczyste, wys. 39,5 cm.
Cena wywoławcza.
600 zł
Lot No.
605
Wazon ozdobny z motywem pejzażowym
szkło warstwowe, białe i fioletowe,
matowe, wys. 44,5 cm
sygn.: Argentel, 1 ćw. XX w.
matowe, wys. 44,5 cm
sygn.: Argentel, 1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza.
10 000 zł
Lot No.
607
Wazon dekoracyjny
szkło warstwowe żółto-pomarańczowe,
wewnątrz białe; wys. 30 cm.
Europa Zachodnia?, Włochy?, koniec XX w.
wewnątrz białe; wys. 30 cm.
Cena wywoławcza.
900 zł
Lot No.
609
You dirty boy - grupa reklamowa koncernu mydeł Pears
Giovanni Focardi (1842-1903), model 1878,
realizacja: Anglia, kon. XIX w.- XIX/XX w.?
Cena wywoławcza.
3 000 zł
Lot No.
611
Zamyślona dama
porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
Niemcy, Rudolstadt?, XIX/XX w.
Cena wywoławcza.
2 000 zł
Lot No.
613
Małpka bawiąca się muchą
Niemcy, Lichte (Turyngia), Gebru¨der Heubach
AG (założona 1822), pocz. XX w.
Cena wywoławcza.
2 600 zł
Lot No.
615
Figura niedźwiedzia polarnego
Dania, Kopenhaga, fabryka porcelany
J. Bing i F.Grondahl model Nielsa Nielsena,
XX w. - okres międzywojenny?
XX w. - okres międzywojenny?
Cena wywoławcza.
2 100 zł
Lot No.
617
Bliźnięta - figurka chłopca z serii: Znaki Zodiaku
Berlin, Królewska Manufaktura Porcelany (KPM),
model Friedricha Eliasa Meyera (1724-1785)
z ok. 1750, powtórzenie z XX w.
Cena wywoławcza.
800 zł
Lot No.
619
Wazonik z uchwytami koźlimi głowami
XX w. - ok. 1914-1918.
XX w. - ok. 1914-1918.
Cena wywoławcza.
1 300 zł
Lot No.
621
Koszyk z baraszkującymi puttami
Niemcy, Plaue (Prusy), von Schierholz’sche
Porzellanmanufaktur Plaue GmbH,
XIX/XX w. - 1 ćw. XX w.
XIX/XX w. - 1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza.
3 200 zł
Lot No.
623
Naczynie na kwiaty (ikebana), z puttem na kuli
Niemcy, Selb, Fabryka Porcelany L. Hutschenreuther,
model Karla Tuttera, okres powojenny.
Cena wywoławcza.
1 200 zł
Lot No.
624
Wazonik i paterka z dekoracją roślinną reliefem złoconym (tzw. Hochgold)
Francja, Limoges, manufaktura porcelany
Martial Redon, ok. 1890-1902.
Martial Redon, ok. 1890-1902.
Cena wywoławcza.
1 300 zł
1 300 zł
Lot No.
625
Wazonik i podłużna tacka, z dekoracją kwiatową
Rosja, fabryka porcelany w Duljewie, należąca
do koncernu M. S. Kuzniecowa, pocz. XX w.
Cena wywoławcza.
2 900 zł
Lot No.
627
Serwis deserowy Krokus
Polska, Ćmielów, proj. Wincenty Potacki (1904-2001)
z 1962; lata 60./70. XX w.
z 1962; lata 60./70. XX w.
Cena wywoławcza.
1 400 zł
1 200 zł
Lot No.
628
Zespół naczyń do herbaty dla 7 osób
Miśnia, okres międzywojenny - lata ok. 1924-1934
Cena wywoławcza.
1 800 zł
2 600 zł
Lot No.
629
Wazon huculski
Ukraina, Pokucie, wyrób ludowy w tradycji huculskiej,
XX w. (okres powojenny).
XX w. (okres powojenny).
Cena wywoławcza.
2 500 zł
2 000 zł
Lot No.
630
Wazonik i miseczka huculska
Ukraina, Pokucie, wyroby ludowe huculskie,
XX w. (okres powojenny).
XX w. (okres powojenny).
Cena wywoławcza.
400 zł
350 zł
Lot No.
631
Dzbanek huculski
Ukraina, Pokucie, wyrób ludowy huculski,
XX w. (okres międzywojenny?).
XX w. (okres międzywojenny?).
Cena wywoławcza.
700 zł
600 zł
Lot No.
632
Donica (cache-pot) z dekoracją kwiatową
Niemcy, Bonn, Steingutfabrik und Kunsttopferei
Franz Anton Mehlem; ok. 1896-1897
Cena wywoławcza.
1 600 zł
1 600 zł