HEYMAN Maurice
Lot No.1
Symphonies d`expressions
Paris 1895. Format: 35 x 26 cm, 1 plansza zbiorcza
(heliograwiura) oraz 25 kompozycji (heliograwiur)
na osobnych tablicach.
na osobnych tablicach.
Cena wywoławcza.
1 100 zł
Lot No.
2
HISTORJA Sztuki
Dzieje sztuki od epoki starochrześcijańskiej do czasów obecnych.
Hamann Ryszard, Tłumaczył Mieczysław Wallis,
Warszawa 1934. Wydanie M. Arcta.
Cena wywoławcza.
1 400 zł
1 400 zł
OPPMAN Artur (Or-Ot)
Lot No.3
Pieśń o Rynku i Zaułkach
Nowy cykl o Starem Mieście. Osiemnaście akwafort
Tadeusza Cieślewskiego syna. Warszawa 1931
Wydawnictwo J. Mortkowicza. Format: 31 x 25 cm;
Cena wywoławcza.
10 000 zł
Tretter Mieczysław
Lot No.4
Matejko
Osobowość artysty, twórczość, forma i styl.
385 rycin w tekście i 40 tablic oraz
2 tablice synchronistyczne;
2 tablice synchronistyczne;
Cena wywoławcza.
1 900 zł
1 900 zł
KOSSAK Wojciech
Lot No.5
Wspomnienia
Z 92 illustracjami w tekście oraz 8 kolorowemi
na osobnych tablicach,
Kraków 1913. Gebethner i Sp.
na osobnych tablicach,
Kraków 1913. Gebethner i Sp.
Cena wywoławcza.
1 100 zł
1 000 zł
Mojżesz KISLING (1891-1953)
Lot No.7
Akt kobiety
litografia, papier; 53 x 42 cm (arkusz);
sygn. l. d. na płycie: Kisling
Cena wywoławcza.
800 zł
700 zł
Artysta nieokreślony japoński, XIX/XX w.
Lot No.9
Skulona postać
drzeworyt barwny, papier;
35,5 x 24,5 cm
35,5 x 24,5 cm
Cena wywoławcza.
1 900 zł
Michał ROUBA (1893-1941)
Lot No.11
Grusza, 1935
drzeworyt barwny, papier;
23 x 18 cm (w świetle oprawy);
poniżej opis ołówkiem l. d.: "Grusza" (12)
Cena wywoławcza.
1 500 zł
1 300 zł
Józef CZAJKOWSKI (1872-1947)
Lot No.13
Para litografii z motywami Krakowa
1. Widok na Sukiennice od strony ul. Brackiej
2. Kościół św. Barbary w Krakowie
autolitografia, papier żeberkowy
Cena wywoławcza.
800 zł
Doris RAAB (1851-?)
Lot No.15
Madonna burmistrza Meyera
Hans HOLBEIN (1497 lub 1498-1543)- według
miedzioryt, papier; 61 x 41 cm; (wymiary kompozycji)
Cena wywoławcza.
1 800 zł
Wlastimil HOFMAN (1881-1970)
Lot No.17
Portret młodego mężczyzny - kartka ze szkicownika
ołówek, papier; 12,5 x 8 cm
Cena wywoławcza.
800 zł
800 zł
Wlastimil HOFMAN (1881-1970)
Lot No.18
Głowa młodej kobiety - szkic
ołówek, papier żeberkowy; 20 x 12 cm;
sygn. p. d.: VH, l. g.: 12. (odwrócona).
Cena wywoławcza.
800 zł
800 zł
Karol KOSSAK (1896-1975)
Lot No.19
Jeździec na koniu i biegnący pies
tusz, papier; 19 x 28 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie szkice przedstawiające studia
portretowe oraz konia
portretowe oraz konia
Cena wywoławcza.
1 200 zł
Marian KONARSKI (1909-1998)
Lot No.20
Matka z różańcem, 1937
ołówek, papier; 72 x 51 cm;
sygn. i dat. l. g.: Marian Konarski 37
Cena wywoławcza.
5 000 zł
4 200 zł
Tadeusz WAŚKOWSKI (1883-1966)
Lot No.21
Studium aktu
ołówek, papier; 63 x 43,5 cm;
sygn. p. g.: T. W.
sygn. p. g.: T. W.
Cena wywoławcza.
1 600 zł
Teodor KRUPSKI (1939-1981)
Lot No.23
W zagrodzie
litografia piórkiem, papier;
46 x 66 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Teodor Krupski
sygn. p. d.: Teodor Krupski
Cena wywoławcza.
1 300 zł
Artysta nieokreślony (XIX/XX w.)
Lot No.25
Żołnierz z papierosem, 1914
ołówek, węgiel, biała kredka, papier;
37 x 24,5 cm;
37 x 24,5 cm;
Cena wywoławcza.
2 000 zł
Maja BEREZOWSKA (1898-1978)
Lot No.101
Diana i Endymion uśpiony
tusz, piórko, akwarela, papier;
14 x 18 cm (w świetle oprawy);
poniżej tytuł i sygn. gmerkiem
Cena wywoławcza.
2 600 zł
2 300 zł
Zygmunt BADOWSKI (1881-1959)
Lot No.102
Scena historyczna
gwasz, tusz lawowany, ołówek, papier; 18 x 23,5 cm;
sygn. l. d.: Z. Badowski, l. d.: A 4.50, l. g.: 288
Cena wywoławcza.
1 200 zł
Stanisław Pomian WOLSKI (1859-1894)
Lot No.104
Powóz przed pałacem, ok. 1890
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier,
43,5 x 55 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Stanisław Wolski
sygn. p. d.: Stanisław Wolski
Cena wywoławcza.
10 000 zł
Karol KOSSAK (1896-1975)
Lot No.106
Studium konia w zaprzęgu
akwarela, papier; 18 x 27,5 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie szkice koni, jeźdźców na koniach,
zarys męskiej twarzy i leżącego psa
Cena wywoławcza.
1 800 zł
1 800 zł
Mihaly VON ZICHY (1827-1906)
Lot No.108
Portret mężczyzny - miniatura, 1888
gwasz, kość; 16,5 x 13,8 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. z lewej strony wzdłuż krawędzi: Zichy 88.
Cena wywoławcza.
8 000 zł
8 000 zł
Władysław BAKAŁOWICZ (1833-1903)
Lot No.110
Dama z wachlarzem
akwarela, gwasz, papier,
34 x 28 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: LBakalowicz
sygn. p. d.: LBakalowicz
Cena wywoławcza.
10 000 zł
Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)
Lot No.112
W ogrodzie w Lusławicach - Bronisława Malczewska, siostra artysty, ok. 1924
akwarela, papier; 48 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: J. Malczewski
sygn. l. d.: J. Malczewski
Cena wywoławcza.
24 000 zł
Stanisław PACIOREK (1889-1952)
Lot No.114
W polu, 1949
gwasz, karton; 34 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn. dat. i opis l. d.: St. Paciorek. 949.
/ Jasień RZ. P.R.
/ Jasień RZ. P.R.
Cena wywoławcza.
1 500 zł
Julian FAŁAT (1853-1929)
Lot No.115
Pejzaż z myśliwym, 1919
akwarela, papier; 67 x 146 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: j.Fałat/ Bystra 1919
Cena wywoławcza.
90 000 zł
60 000 zł
Jan WOJNARSKI (1879-1937)
Lot No.116
Pejzaż leśny
akwarela, papier; 39 x 51 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: JW.;
sygn. p. d.: JW.;
Cena wywoławcza.
2 900 zł
Lot No.118
Drzewa w ogrodzie - Kalwaria Zebrzydowska
akwarela, papier; 22 x 30,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW (ołówkiem);
sygn. l. d.: WW (ołówkiem);
Cena wywoławcza.
5 000 zł
Eugeniusz ZAK (1884-1926)
Lot No.120
Idylla, ok. 1920
olej, papier naklejony na tekturę; 48,5 x 66 cm;
sygn. p. d.: Eug. Zak
sygn. p. d.: Eug. Zak
Cena wywoławcza.
240 000 zł
Wiktor KORECKI (1890-1980)
Lot No.121
Wrzosowisko, 1937
olej, płótno; 48,5 x 80 cm;
sygn. i dat. l. d.: WIKTOR KORECKI / 1937
Cena wywoławcza.
5 000 zł
4 000 zł
Teodor ZIOMEK (1874-1937)
Lot No.122
Pejzaż o zachodzie słońca, ok. 1920
olej, płótno naklejone na płytę, 22 x 24 cm;
sygn. p. d.: ZIOMEK
sygn. p. d.: ZIOMEK
Cena wywoławcza.
2 600 zł