Irena WEISS-ANERI (1888-1981)
Lot No.129
Motyw znad morza, ok. 1930
olej, płótno; 33,5 x 47 cm;
sygn. l. d.: aneri.
sygn. l. d.: aneri.
Cena wywoławcza.
8 000 zł
Stanisław CZAJKOWSKI (1878-1954)
Lot No.131
Z Ziemi Lubelskiej I, 1947
olej, tektura; 21,5 x 23,5 cm;
sygn. l. d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI 1947;
Cena wywoławcza.
4 500 zł
Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)
Lot No.132
Zatruta studnia - szkic, 1901
olej, tektura; 24,5 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. g.: J. Malczewski / 1901
Cena wywoławcza.
36 000 zł
36 000 zł
Mikołaj GŁUSZCZENKO (Nowomoskowsk 1901 – 1977 Kijów)
Lot No.133
Dziewczyna z parasolką
olej, tektura; 36 x 28,5 cm;
sygn. p. d.: Gluszczenko (cyrylicą)
Cena wywoławcza.
4 500 zł
Franciszek MRAZEK (1876-1933)
Lot No.134
Dziewczynka karmiąca kury i pisklęta
olej, tektura; 50 x 34 cm;
sygn. l. d.: F Mrazek;
sygn. l. d.: F Mrazek;
Cena wywoławcza.
1 200 zł
1 200 zł
Włodzimierz TERLIKOWSKI (1873-1951)
Lot No.135
Portret dziewczynki, 1931
olej, płótno; 55 x 38 cm;
sygn. p. d.: 31./ W. de Terlikowski; napis autorski l. d.: FEZ
Cena wywoławcza.
7 200 zł
Wojciech KOSSAK (1856-1942)
Lot No.136
Odpoczynek modelki, 1930
olej, płótno; 72 x 56,5 cm;
sygn., dat. i opis l. d.: Wojciech Kossak / Kraków 1930;
Cena wywoławcza.
40 000 zł
44 000 zł
Stanisław PRAUSS (1902-1967)
Lot No.137
Wrzesień 1939 roku, 1946
olej, sklejka; 100 x 120 cm;
sygn. i dat.: Stanislaw Praus / 1946;
Cena wywoławcza.
10 000 zł
Jerzy KOSSAK (1886-1955)
Lot No.138
Wesele krakowskie, 1942
olej, tektura; 34 x 49 cm;
sygn. i dat. l. d.: Jerzy Kossak / 1942;
Cena wywoławcza.
6 000 zł
8 500 zł
Jan KOTOWSKI (1885-1960)
Lot No.139
Dorożka zimą, 1927
olej, tektura; 48 x 64,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: J. Kotowski / 1927
Cena wywoławcza.
3 500 zł
Czesław WASILEWSKI (ok. 1875-1946/47)
Lot No.140
Przy ognisku, 1927
olej, płótno; 98,5 x 160 cm;
sygn. i dat. p. d.: Cz. Wasilewski / 1927
Cena wywoławcza.
30 000 zł
24 000 zł
Jerzy KOSSAK (1886-1955)
Lot No.141
Potyczka - Epizod z wojny polskobolszewickiej, 1935
olej, sklejka; 30 x 40 cm;
sygn. i dat. l. d.: Jerzy Kossak / 1935
Cena wywoławcza.
11 500 zł
Wojciech KOSSAK (1856-1942)
Lot No.143
Ranny ułan z koniem, 1919
olej, tektura; 50 x 43 cm;
sygn. i dat. p. d.: Wojciech Kossak / 1919
Cena wywoławcza.
18 000 zł
18 000 zł
Emil LINDEMAN (1864- ok. 1945)
Lot No.145
Neapol, 1908
olej, płótno; 27 x 37 cm;
sygn. l. d.: E. Lindemann / Neapol 1908
Cena wywoławcza.
4 500 zł
Zygmunt PIOTROWICZ (1862-1952 lub 1957)
Lot No.147
Targ na Kresach, 1888
olej, płótno dublowane; 83 x 136,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Zygmunt Piotrowicz / … 1888
Cena wywoławcza.
90 000 zł
85 000 zł
Wojciech Otton FLECK (1903-1972)
Lot No.149
Wnętrze z kominkiem
olej, tektura; 25 x 34 cm;
sygn. p. d.: Woj. Fleck;
sygn. p. d.: Woj. Fleck;
Cena wywoławcza.
4 200 zł
Władysław WANKIE (1860-1925)
Lot No.151
Jesień, ok. 1913 (?)
olej, płótno; 43,5 x 80,5 cm;
sygn. p. d.: Władysław Wankie
sygn. p. d.: Władysław Wankie
Cena wywoławcza.
23 000 zł
23 000 zł
Malarz nieokreślony (XIX/XX w.)
Lot No.153
Portret młodej kobiety
olej, płótno dublowane;
66,5 x 53 cm
66,5 x 53 cm
Cena wywoławcza.
3 000 zł
Malarz nieokreślony zachodnioeuropejski, XIX
Lot No.156
Portret dzieci z królikiem
olej, płótno dublowane; 77 x 61 cm
Cena wywoławcza.
6 000 zł
Malarz nieokreślony neapolitański?, (XVIII w.
Lot No.158
Kwiaty - para obrazów
olej, płótno dublowane,
23,5 x 48 cm (wymiar każdej z prac);
Cena wywoławcza.
13 000 zł
Malarz nieokreślony włoski - neapolitański(?)
Lot No.160
Myśliciel
olej, płótno dublowane;
75 x 60 cm (obraz wycięty)
XVIII w.
75 x 60 cm (obraz wycięty)
XVIII w.
Cena wywoławcza.
5 000 zł
Malarz nieokreślony, (XVII w.?)
Lot No.163
Jeździec na białym koniu
olej, płótno; 100 x 135 cm;
Na odwrocie opis - nieczytelny.
Cena wywoławcza.
24 000 zł
Malarz nieokreślony flamandzki (XVI/XVII w.)
Lot No.165
Rzeź niewiniątek
olej, płótno dublowane;
68,5 x 89 cm
68,5 x 89 cm
Cena wywoławcza.
15 000 zł
Teodor WEBER (1838-1907)
Lot No.167
Okręty i łodzie na morzu
olej, płótno; 33 x 55 cm;
sygn. p. d.: T. Weber;
sygn. p. d.: T. Weber;
Cena wywoławcza.
6 400 zł
Malarz nieokreślony (XVIII w.)
Lot No.169
Martwa natura z kwiatami owocami i sikorką
olej, płótno dublowane; 54 x 76,5 cm
Cena wywoławcza.
27 000 zł
Franz Xavier BERGMANN (1861-1936)
Lot No.202
Ptak, ok. 1900
brąz patynowany, malowany, kamienna podstawa;
wys. 12,5 cm
wys. 12,5 cm
Cena wywoławcza.
1 600 zł
Antoine BOFILL (aktywny 1894-1939)
Lot No.204
Arabska żebraczka
brąz patynowany, wys. 29 cm;
sygn. A. Bofill
sygn. A. Bofill
Cena wywoławcza.
3 800 zł