Lot No.
1
Plakat z wystawy Henryka Berlewiego (1894-1967), Berlin 1964
litografia barwna, papier; 61,2 x 49,5 cm;
sygn. na kamieniu: H.BERLEWI;
sygn. na kamieniu: H.BERLEWI;
Cena wywoławcza.
3 500 zł
Autor fotografii rodzinnej nieokreślony
Lot No.3
Krzysztof Kamil Baczyński jako dziecko, ok. 1927
fotografia czarno-biała, brom, papier; 14,7 x 12,1 cm;
na odwrocie numery 10 i 33 w kółeczkach
Cena wywoławcza.
1 300 zł
Stanisław JAKUBOWSKI
Lot No.4
„Bogowie Słowian”, Kraków 1933 (nakład 3000 egz.)
36 x 29 cm; oprawa współczesna
- połskórek z tłoczoną i złoconą tytulaturą,
Cena wywoławcza.
1 700 zł
1 400 zł
Bronisław GEMBARZEWSKI
Lot No.5
WOJSKO POLSKIE 1815 - 1830
„Wojsko Polskie. Królestwo Polskie 1815-1830.
Opracował i rysował Bronisław Gembarzewski.
Z przedmową Aleksandra Rembowskiego”
Cena wywoławcza.
1 700 zł
1 700 zł
Stanisław WASYLEWSKI / Władysław SKOCZYLAS
Lot No.7
Klasztor i kobieta. Studjum z dziejów kultury polskiej w średniowieczu.
10 drzeworytów - 8 inicjałów Władysława Skoczylasa
Lwów - Poznań 1923 - nakładem Wydawnictwa Polskiego;
Cena wywoławcza.
800 zł
Lot No.
8
Pismo Święte w obrazach
„Dzieje Starego i Nowego Testamentu.
Na jęz. pol. przeł. x. Józef Kłos.
Cena wywoławcza.
1 400 zł
1 100 zł
Wojciech KOSSAK (1856-1942)
Lot No.9
Książę Józef na Grobli Raszyńskiej w dniu 19 kwietnia 1809 r.
druk barwny (chromolitografia?), papier;
33,2 x 66,6 cm (wymiar barwnego druku);
Cena wywoławcza.
500 zł
Jan MATEJKO (1838-1893) Jan STYFI (1839-1921)
Lot No.11
Maciej Borkowicz skazany na śmierć głodową
drzeworyt, papier; 30 x 25 cm ( w świetle oprawy);
sygn. na klocku l. d.: J. STYFFI, p. d.: JS i JM
Cena wywoławcza.
500 zł
Feliks TOPOLSKI (1907-1989)
Lot No.13
Buddyjscy mnisi - arkusz z „Topolski`s Chronicle” No 24 (276) XII 1965
litografia barwna, offset, papier;
42 x 53 cm (odcisk płyty)
42 x 53 cm (odcisk płyty)
Cena wywoławcza.
1 700 zł
Stanisław KAMOCKI (1875-1944)
Lot No.15
Widok na kościół San Giorggio Maggiore w Wenecji, ok 1907
ołówek, papier;
15,3 x 19,3 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza.
1 500 zł
Wlastimil HOFMAN (1881-1970)
Lot No.17
Główka dziecka, 1928
ołówek, kredka, papier; 21 x 14 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu: Wlastimil Hofman / Praga czeska 1928
Cena wywoławcza.
900 zł
900 zł
Izydor JABŁOŃSKI (1835-1905)
Lot No.19
Portret kobiety, 1883
ołówek, papier; 33 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Izydor Jabłoński / 7/5 883 (ołówkiem)
Cena wywoławcza.
2 200 zł
Jan Piotr NORBLIN DE LA GOURDAINE (1745-1830)
Lot No.21
Maciejowice - Ranny Kościuszko oddaje szpadę
ołówek, tusz lawowany, papier;
30 x 41,2 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza.
13 000 zł
Władysław SERAFIN (1905-1988)
Lot No.102
Widok z Wielkiego Kopieńca
pastel, papier; 48 x 68 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l .d.: W Serafin 1947
Cena wywoławcza.
3 500 zł
2 800 zł
Henryk SZCZYGLIŃSKI (1881-1944)
Lot No.104
Ulewa, ok. 1920
gwasz, olej, tektura; 20 x 27 cm;
sygn. l. d.: H. Szczygliński
sygn. l. d.: H. Szczygliński
Cena wywoławcza.
2 700 zł
4 600 zł
Zygmunt BADOWSKI (1881-1959)
Lot No.106
Projekt scenografii
tusze, akwarela, tempera, papier;
16,7 x 29,9 cm.
16,7 x 29,9 cm.
Cena wywoławcza.
1 000 zł
Natan SZPIGEL [ SPIEGEL ] (1890-1941/43)
Lot No.107
Scena rodzajowa - Uliczka w Kazimierzu(?), ok. 1925
akwarela, ołówek, papier; 35,5 x 50 cm;
sygn. p. g.: N. Szpigel
sygn. p. g.: N. Szpigel
Cena wywoławcza.
13 000 zł
18 000 zł
Henryk UZIEMBŁO (1879-1949)
Lot No.108
Dachy Paryża, 1905
ołówek, pastel, papier jasnobrązowy;
30,5 x 39 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: HENRYK UZIEMBŁO / PARYŻ .905.
Cena wywoławcza.
1 500 zł
Antoni SIESTRZEŃCEWICZ (1911-1997)
Lot No.109
Dziedziniec klasztorny, ok. 1954
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
36 x 28,5 cm; sygn. l. d.: A. Siestrzeńcewicz
Cena wywoławcza.
1 500 zł
1 700 zł
Stanisław I. WITKIEWICZ-WITKACY (1885-1939)
Lot No.110
Portret kobiety „Płaczący chłopiec”, 1929
pastel, papier brązowy; 54 x 44 w owalu
naklejonym na karton w różowym passe-partout;
Cena wywoławcza.
25 000 zł
37 000 zł
Jerzy POTRZEBOWSKI (1921-1974)
Lot No.112
Koń
akwarela, papier; 27,5 x 37,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Jerzy Potrzebowski
Cena wywoławcza.
1 200 zł
Louis-Ferdinand MALESPINA (1874-1940)
Lot No.113
Zasadzka
9 x 13,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza.
1 200 zł
900 zł
Lot No.115
Na plaży w Nicei I, 1925
akwarela, ołówek, papier; 21,7 x 28 cm;
sygn. l. d.: WW (ołówkiem);
sygn. l. d.: WW (ołówkiem);
Cena wywoławcza.
4 000 zł
Apolinary KOTOWICZ (1859-1917)
Lot No.117
Róże w wazonie
pastel, papier brązowy; 62 x 47 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: A. Kotowicz
sygn. p. d.: A. Kotowicz
Cena wywoławcza.
1 500 zł
Artur GROTTGER (1837-1867)
Lot No.118
Napad Szwedów - Śledziejowice, 1854
40 x 53,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Arthur Grottger
sygn. l. d.: Arthur Grottger
Cena wywoławcza.
50 000 zł
50 000 zł
Mieszko JABŁOŃSKI (1892-1965)
Lot No.119
Martwa natura z winogronami
olej, sklejka; 49 x 49 cm;
sygn. l. d.: Jabłoński
sygn. l. d.: Jabłoński
Cena wywoławcza.
4 800 zł
James BECKER (?), pocz. XX w.
Lot No.121
Wrzosowisko
olej, płótno, 90,5 x 161 cm;
Cena wywoławcza.
13 000 zł
Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)
Lot No.122
Róże w wazonie z figurką konia
olej, tektura; 35 x 50 cm;
sygn. p. d.: A. Karpiński
sygn. p. d.: A. Karpiński
Cena wywoławcza.
9 500 zł
9 500 zł
Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)
Lot No.123
W świątyni - Upadek Chrystusa pod krzyżem - szkic
olej, tektura; 24 x 35 cm (w świetle oprawy);
p. d.: J. Malczewski
p. d.: J. Malczewski
Cena wywoławcza.
16 000 zł
Wlastimil HOFMAN (1881-1970)
Lot No.125
Dysputa, 1921
olej, tektura; 48 x 68 cm;
sygn. i dat. l. d.: Vlastimil Hofmann / 1921;
Cena wywoławcza.
38 000 zł
38 000 zł