Lot No.: 6
Sztuka 1897-1922
Kraków [1922].
Nakład i własność H. Altenberga & Gubrynowicza
i Syna we Lwowie.
Kraków [1922].
Nakład i własność H. Altenberga & Gubrynowicza i Syna we Lwowie.
34 ilustracje w tekście, 65 tablic światłodrukowych (w tym 2 barwne) oprawa wydawnicza: niebieskie płótno ze złoconymi tłoczeniami na licu i grzbiecie;
reprodukcja obrazu Teodora Axentowicza Kobieta z maską, 29 x 29 x 3 cm;
W wydawnictwie zawarto teksty F. Kleina - Zarys historyczny Towarzystwa Artystów Polskich "Sztuka" oraz T. Żuk-Skarszewskiego - Towarzystwo Artystów Polskich "Sztuka", oraz wykaz członków Towarzystwa, spis wystaw w latach 1897-1922; reprodukcje 65 prac artystów zrzeszonych w "Sztuce", dodatkowo tekst w jęz. francuskim i angielskim