Lot No.: 740
Para waz dekoracyjnych w typie Ludwika XVI
srebro złocone próby 950/100 cechowane,
waga 3775 g. Paryż, firma Boin-Taburet, k. XIX w.
na kwadratowych plintach z wciętymi narożami przechodzącymi w koliste stopy obrzeżone półwałkiem laurowym; trzony krótkie, korpusy owoidalne, od dołu ujęte w koszyczek z liści akantu, po bokach uchwyty utworzone z plastycznych koźlich głów, od których odchodzą festony laurowe z dwóch stron wzbogacone wieńcami, pod górną krawędzią szeroki pas plecionki z rozetami akantowymi i półwałek ze skośnych kaneli, nad którym przewężenie przechodzące w gładką szyję zakończoną półwałkiem z liści laurowych;
srebro złocone próby 950/100 cechowane (głowa Minerwy z 1, BOINTABURET/A PARIS/14218 i 13633 bite negatywowo, cecha ze znakiem warsztatowym słabo czytelna); wys. 32,3 cm, szer. 23 cm, głęb. 18,5 cm; waga 3775 g.
Paryż, firma Boin-Taburet, k. XIX w.