Lot No.
1
Zbiór 18 fotografii pochodzących z Archiwum Kossaków
carte de visite, dwa portrety w oprawie
oraz jedna grupowa
oraz jedna grupowa
Cena wywoławcza.
1 900 zł
Stanisław WYSPIAŃSKI
Lot No.2
„Dzieła malarskie”
Bydgoszcz 1925;
tekst: Stanisław Przybyszewski,
Tadeusz Żuk-Skarszewski, nakład 2500 egz.
Cena wywoławcza.
1 700 zł
7 000 zł
Jan MATEJKO
Lot No.3
„Album 15 obrazów”
Nakładca Franciszek Bondy,
Wiedeń 1893
Wiedeń 1893
Cena wywoławcza.
2 900 zł
Zdzisław CZERMAŃSKI
Lot No.4
„Marszałek Piłsudski w 13 karykaturach”
wstęp Jana Lechonia; Paryż 1931 [wyd. I]
Cena wywoławcza.
4 900 zł
5 700 zł
Lot No.
5
„Księga Chwały Piechoty”
[Nakład] Departament Piechoty M.[ministerstwa]
S.[praw] Wojsk.[owych]; Warszawa 1937-1939.
Cena wywoławcza.
1 800 zł
1 800 zł
Fryderyk Krzysztof DIETRICH (1779-1847)
Lot No.7
Krakusy konne Pułk 2, 1831
akwaforta, akwatinta, papier;
16 x 12,5 cm (wymiar kompozycji);
Cena wywoławcza.
800 zł
Utamaro KITAGAWA (1753-1806)
Lot No.9
Dwie kobiety
drzeworyt barwny, papier;
37,8 x 25 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
p. g.: stempel autorski
p. g.: stempel autorski
Cena wywoławcza.
1 500 zł
Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)
Lot No.11
Święty Stanisław - Wawel [Konfesja św. Stanisława w Katedrze Wawelskiej]
litografia (kredka), papier;
27,5 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn. na płycie p. d.: LWyczół oraz nr 12.
Cena wywoławcza.
1 300 zł
Stanisław RACZYŃSKI (1903-1982)
Lot No.13
Zestaw sześciu drzeworytów
w skład oferowanego zestawu wchodzą:
-) „Legendy Krakowa” - 5 ilustr.; drzeworyt barwny
-) „Z kolędą” - drzeworyt
-) „Z kolędą” - drzeworyt
Cena wywoławcza.
1 800 zł
Rajmund KANELBA (1897-1960)
Lot No.15
Chłopczyk ze skrzypcami
litografia, papier; 33 x 25 cm (wymiar kompozycji);
sygn. poniżej kompozycji p. d. ołówkiem: kanelba;
Cena wywoławcza.
2 700 zł
Stanisław KAMOCKI (1875-1944)
Lot No.17
Samotne drzewo wśród polnych dróg, ok. 1908
ołówek, kredki, papier;
14,2 x 19,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza.
1 500 zł
Jan MATEJKO (1838-1893)
Lot No.19
Podróż wozem, 1876
ołówek, papier; 10,2 x 18,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d. monogram wiązany: JM,
nieczytelny opis i data 1876
nieczytelny opis i data 1876
Cena wywoławcza.
10 000 zł
Józef MEHOFFER (1869-1946)
Lot No.21
Projekt ornatu - dolna część kolumny
węgiel, papier kalkowy, 40 x 65 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu: Mehoffer
sygn. u dołu: Mehoffer
Cena wywoławcza.
3 600 zł
Bruno SCHULZ (1892-1942)
Lot No.22
Dwaj mężczyźni przy stole, 1933-1935
ołówek, papier; 17 x 26 cm.
Cena wywoławcza.
20 000 zł
20 000 zł
Stanisław KAMOCKI (1875-1944)
Lot No.23
Widok na Bazylikę Św. Marka w Wenecji, ok. 1907
ołówek, papier; 15,2 x 19,2 cm (w świetle oprawy);
napis autorski l. d.: Venezia 11 Styczeń 1907
(ostatnia cyfra nieczytelna);
(ostatnia cyfra nieczytelna);
Cena wywoławcza.
1 500 zł
Jan MATEJKO (1838-1893)
Lot No.25
Przejażdżka dorożką, 1880
ołówek, papier; 16 x 19 cm (w świetle oprawy);
tuszem data: R. 1880
tuszem data: R. 1880
Cena wywoławcza.
12 000 zł
Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)
Lot No.101
Z cyklu: „Stroje polskie” - plansza nr 17, 1939
szablon, tempera, papier; 50 x 39,5 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: Z. STRYJEŃSKA
sygn. p. d.: Z. STRYJEŃSKA
Cena wywoławcza.
1 300 zł
1 000 zł
Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)
Lot No.102
Z cyklu: „Stroje polskie” - plansza nr 39, 1939
szablon, tempera, papier;
50 x 39,5 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: Z. STRYJEŃSKA
sygn. p. d.: Z. STRYJEŃSKA
Cena wywoławcza.
1 300 zł
Léon BAKST (1866-1924)
Lot No.103
Tancerz - projekt kostiumu do baletu
akwarela, papier; 25 x 15,4 cm;
sygn. p. d.: L. Bakst (cyrylicą)
Cena wywoławcza.
2 600 zł
2 300 zł
Leonard WINTEROWSKI (1886-1927)
Lot No.104
Wojska niemieckie w ucieczce przed Francuzami - Epizod z pola bitwy I wojny światowej, 1916
akwarela, gwasz, papier;
28,5 x 35,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: L. Winterowski 916;
Cena wywoławcza.
7 000 zł
Ludwik Antoni MACIĄG (1920-2007)
Lot No.105
Przejażdżka konna, 1946
akwarela, papier; 37 x 27,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: LMaciąg / 1946
Cena wywoławcza.
2 500 zł
2 500 zł
Franciszek TUREK (1882-1947)
Lot No.106
Barbakan krakowski, 1937
akwarela, papier; 34 x 48,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: 1937 Fr. Turek XI
Cena wywoławcza.
1 200 zł
Johanes JONSON (1729-1784)
Lot No.108
Pejzaż z pasterzem i krowami, ok. 1770
tusz, akwarela, papier; 15 x 17,5 cm;
sygn i dat. p. d.: Js. Jonson f: [ecit]
Cena wywoławcza.
1 800 zł
Juliusz CZECHOWICZ (1894-1974)
Lot No.110
Wiejska dziewczyna
pastel, papier; 46 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: J. Czechowicz
sygn. l. d.: J. Czechowicz
Cena wywoławcza.
1 600 zł
Artur GROTTGER (1837-1867)
Lot No.111
Portret młodej kobiety, ok. 1860
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
25,5 x 18,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. z lewej: AG (monogramem wiązanym);
Cena wywoławcza.
5 000 zł
9 500 zł
Stanisław GÓRSKI (1887-1955)
Lot No.112
Zosia
pastel, papier; 49 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. z prawej: St. Górski
sygn. z prawej: St. Górski
Cena wywoławcza.
3 500 zł
Lot No.114
Aneri na werandzie w Poroninie, 1910
akwarela, papier; 30 x 22 cm;
sygn. l. d.: WW;
sygn. l. d.: WW;
Cena wywoławcza.
4 900 zł
Martin STERNAGEL (1893-1943)
Lot No.116
Akt klęczącej kobiety, 1925
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier,
36 x 26 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Sternagel 25
sygn. p. d.: Sternagel 25
Cena wywoławcza.
1 200 zł
1 200 zł
Władysław SERAFIN (1905-1988)
Lot No.118
Pejzaż
pastel, tektura; 29,5 x 41,5 cm;
sygn. p. d.: W. Serafin
sygn. p. d.: W. Serafin
Cena wywoławcza.
2 000 zł
Stanisław GÓRSKI (1887-1955)
Lot No.120
Jagna
sygn. p. d.: St. Górski
sygn. p. d.: St. Górski
Cena wywoławcza.
3 500 zł
Stanisław I. WITKIEWICZ - WITKACY (1885-1939)
Lot No.121
Portret kobiecy, 1920
pastel, papier brązowy; 65 x 49 cm;
sygn. dat. i opisany p. g.: Witkacy / 1920 / 27/X / (T.C).
Cena wywoławcza.
66 000 zł
80 000 zł
Eugeniusz DZIERŻENCKI (1905-1990)
Lot No.122
Gdańsk
olej, płótno; 51 x 61 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: E Dzierżencki;
sygn. l. d.: E Dzierżencki;
Cena wywoławcza.
3 500 zł