Witold WOJTKIEWICZ (1879-1909)
Lot No.: 162
Stodoły [Opuszczona zagroda. Opuszczony dwór], 1903
olej, płótno; 17,5 x 23 cm;
sygn. l. d.: W. Wojtkiewicz
olej, płótno; 17,5 x 23 cm;
sygn. l. d.: W. Wojtkiewicz
na odwrocie napis: W. Wojtkiewicz 1903/ Stodoły
Pochodzenie:
do 1962 w zbiorach Wandy z Wojtkiewiczów Ruszkowskiej - siostry artysty.
Wystawy:
Oferowany obraz był prezentowany pod tytułem Opuszczony dwór w roku 1903 na wystawie w Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie, obok trzech innych prac autora - O zachodzie, Łąka i Pochmurny dzień.
Witold Wojtkiewicz 1879-1909, Muzeum Sztuki w Łodzi, 1977 [jako Stodoły - opuszczona zagroda]
Bibliografia:
J. Wiercińska, Katalog prac wystawionych w Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie w latach 1860-1914, Wrocław - Warszawa - Kraków 1969, s. 411.
Praca reprodukowana:
Witold Wojtkiewicz 1879-1909, Katalog wystawy, tom 2, wyd. polsko-francuskie [oprac. B. Domańska przy współpracy A. Zeńczak], Muzeum Narodowe w Krakowie, Kraków 1989, s. 34, nr kat. 4, il. na s. 35;
42 000 zł