Lot No.: 814
Zegarek kieszonkowy z kluczykiem
Szwajcaria, Geneva, wytwórnia Isaac Sorek,
II poł. XVIII w.
w podwójnej, pozłacanej kopercie; koperta zewnętrzna od przodu dekorowana kamyczkami (brak kilku sztuk), z tyłu grawerowanymi lwami podtrzymujacymi herb;
tarcza z białą emalią, cyfry rzymskie oznaczające godziny i arabskie - dla oznaczenia minut; opis: Ic [Isaac] Soret/ A. Geneve;
wewnątrz ażurowy, dekoracyjny kok; wskazówki ażurowe [minutowa uszkodzona, godzinowa po naprawach];
metal złocony, średn. 4,5 cm; nr mechanizmu: 2461
Szwajcaria, Geneva, wytwórnia Isaac Sorek, II poł. XVIII w.