Jerzy KOSSAK (1886-1955)
Lot No.: 30
Obraz: Busia na tle Morskiego Oka, 1928 i pamiątki związane z osobą artysty
olej, płótno; 90 x 70 cm;
sygn. wraz z dedykacją: Pani Busi - Jerzy Kossak / 1928
olej, płótno; 90 x 70 cm;
Do oferty obrazu dołączone:
-) dokumenty związane z osobą portretowanej Busi, czyli Marii Antoniny Gutowskiej-Zawadzkiej (po drugim mężu Cybulskiej), przez pewien czas narzeczonej Jerzego Kossaka: akt urodzenia, akt rozwodu z Zawadzkim (ksero), świadectwo ślubu z Cybulskim, 18 fotografii, list hrabiego Gutowskiego (ojca) do Busi, 3 wiersze, 2 wiersze (ksero).
-) sygnet Jerzego Kossaka z herbem Kos (białe złoto, 14 karat, szafir ok. 4 karat)
-) zestaw fotografii Jerzego Kossaka (fotografie czarno-białe, papier fotograficzny, format zróżnicowany; zdjęcia opisane na odwrocie, 13 szt.)
-) wiersze i listy Jerzego Kossaka do Marii Zawadzkiej
-) wiersze odręcznie spisane przez Jerzego Kossaka, na 4 arkuszach;
-) listy odręcznie spisane przez Jerzego Kossaka skierowane do Marii Zawadzkiej (Busi), 10 arkuszy z imiennym nadrukiem Jerzego Kossaka
-) koperty - 5 szt. - z imiennym nadrukiem Jerzego Kossaka (na 2 kopertach pieczęcie lakowe)
20 000 zł