Lot No.
1
Wnętrze szlacheckiego domu - Zestaw 75 fotografii
fotografie czarno-białe, papier fotograficzny
naklejony na kartony, format zróżnicowany
(9 x 6 cm, 6 x 4,5 cm);
(9 x 6 cm, 6 x 4,5 cm);
Cena wywoławcza.
1 000 zł
4 300 zł
Lot No.
3
Album „Les colonies francaises”
40 x 31 cm;
Paryż, Aux Editions de la Girafe, 1931
Cena wywoławcza.
2 000 zł
Mojżesz KISLING (1891-1953)
Lot No.5
Akt kobiety
litografia, papier; 53 x 42 cm (arkusz);
sygn. l. d. na płycie: Kisling
l. d.: owalna pieczęć oraz nr: IX / LXX
Cena wywoławcza.
800 zł
Jonasz STERN (1904-1988)
Lot No.7
Getto lwowskie - zestaw 6 linorytów
linoryt, papier, format odbitki zróżnicowany;
każdy linoryt opisany ołówkiem u dołu;
Cena wywoławcza.
1 800 zł
Stanisław RACZYŃSKI (1903-1982)
Lot No.9
Teka rycin: „Kraków. Album 10 drzeworytów St. Raczyńskiego”
drzeworyt, apla jasnobrązowa; ok. 21,9 x 16,3 cm;
sygn. p. d.: St. Raczyński
(ołówkiem na każdej z 10 prac).
sygn. p. d.: St. Raczyński
Cena wywoławcza.
800 zł
750 zł
Tadeusz RYBKOWSKI (1848-1926)
Lot No.11
Typ orientalny, z Kresów Rzeczpospolitej, 1890
piórko, tusz, papier; 13 x 9 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Wołyń / TRybk 1890
Cena wywoławcza.
800 zł
Maja BEREZOWSKA (1898-1978)
Lot No.13
Charleston Boya z panią Hańską, 1952
tusz, ołówek, bibuła; 21 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. u dołu: maja 52
sygn. i dat. u dołu: maja 52
Cena wywoławcza.
1 200 zł
Stanisław KAMOCKI (1875-1944)
Lot No.14
Autoportret z rzeźbą
ołówek, papier;
19,5 x 27,5 cm (w świetle oprawy)
Cena wywoławcza.
1 500 zł
1 200 zł
Lot No.15
Akt kobiety
ołówek, papier; 43 x 30 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p.d.: WW
sygn. p.d.: WW
Cena wywoławcza.
2 600 zł
Artysta nieokreślony, XX w.
Lot No.17
Portret
węgiel, papier żeberkowy; 51 x 69 cm;
sygn. p. d. nieczytelnie
sygn. p. d. nieczytelnie
Cena wywoławcza.
4 000 zł
Jan MATEJKO (1838-1893)
Lot No.18
Bonar
ołówek, papier; 18,5 x 10,5 cm (w świetle oprawy);
l. d. opis pracy ołówkiem
l. d. opis pracy ołówkiem
Cena wywoławcza.
12 000 zł
11 000 zł
Władysław CHMIELIŃSKI (1862-1941)
Lot No.101
Widok na Zamek Królewski od katedry św. Jana w Warszawie
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
15,5 x 10,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński
Cena wywoławcza.
800 zł
1 600 zł
Lot No.102
Pałac w Łazienkach Królewskich
akwarela na podrysowaniu ołówkiem,
papier; 31 x 45,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński
Cena wywoławcza.
1 500 zł
1 400 zł
Władysław STACHOWICZ (XX w.)
Lot No.103
Widok na Rynek Starego Miasta w Warszawie zimą
papier; 50 x 34,5 cm;
sygn. p. d.: Wł. Stachowicz
papier; 50 x 34,5 cm;
sygn. p. d.: Wł. Stachowicz
Cena wywoławcza.
3 400 zł
Julian FAŁAT (1853-1929)
Lot No.105
Orzeł, 1916
akwarela, tektura jasnobrązowa, 43 x 32 cm;
sygn. p. d.: jFałat 916
sygn. p. d.: jFałat 916
Cena wywoławcza.
10 000 zł
Konstanty MACKIEWICZ (1894-1985)
Lot No.107
Pejzaż górski, przed 1939
akwarela, gwasz, papier; 36,5 x 53 cm;
sygn. p. d. (ołówkiem): KMackiewicz
Cena wywoławcza.
5 000 zł
Lot No.110
Portret Aneri - żony artysty
pastel, papier; 39 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW (ołówkiem)
sygn. p. d.: WW (ołówkiem)
Cena wywoławcza.
6 900 zł
Lot No.112
Śpiący Staś - syn artysty, 1921
akwarela, papier; 24 x 35 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW (ołówkiem);
sygn. l. d.: WW (ołówkiem);
Cena wywoławcza.
4 600 zł
Maja BEREZOWSKA (1898-1978)
Lot No.115
Obserwacja nieba, 1966
tusz, akwarela, papier;
39 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: maja 66
sygn. i dat. p. d.: maja 66
Cena wywoławcza.
2 500 zł
2 500 zł
Maja BEREZOWSKA (1898-1978)
Lot No.116
Grzech pierworodny, 1966
tusz, akwarela, papier;
40 x 31,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: maja 66
sygn. i dat. l. d.: maja 66
Cena wywoławcza.
2 500 zł
2 600 zł
Tadeusz RYBKOWSKI (1848-1926)
Lot No.123
Powrót z polowania, 1890
13 x 21,8 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza.
2 000 zł
1 500 zł
Karol KOSSAK (1896-1975)
Lot No.125
Żołnierz na koniu, 1929
akwarela, papier; 28 x 27,5 cm;
sygn. p. d.: Karol Kossak / 1929
Cena wywoławcza.
2 700 zł
2 500 zł
Lot No.127
Sad, 1907
olej, tektura; 28,4 x 19 cm;
sygn. l. d.: WW
sygn. l. d.: WW
Cena wywoławcza.
17 000 zł