Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

Lot No.
170
Lato - z cyklu: Idylla, 1929 olej, tektura; 30 x 30,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Wlastimil Hofman / 1929
Cena wywoławcza. 16 000 zł

Adolf Abram MILICH (1884-1964)

Lot No.
171
Portret kobiety w żółtej sukience, ok. 1935 olej, płótno; 65 x 54 cm;
sygn. p. d.: milich
Cena wywoławcza. 13 000 zł

Czesław ZAWADZIŃSKI (1878-1936)

Lot No.
172
Portret kobiety olej, płótno; 92,5 x 81 cm;
sygn. p. d.: C. Zawadziński
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Józef KIDOŃ (1890-1968)

Lot No.
173
Portret damy z zieloną broszą olej, płótno; 101 x 74 cm
Cena wywoławcza. 4 800 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

Lot No.
174
Portret mężczyzny olej, płótno naklejone na tekturę; 34,5 x 28 cm;
sygn. p. g.: Jacek Malczewski
Cena wywoławcza. 60 000 zł

Eugeniusz EIBISCH (1895-1987)

Lot No.
175
Portret Karola Zolicha olej, płótno; 42 x 53 cm;
sygn. l. d.: Ebiche
Cena wywoławcza. 22 000 zł

Janina SUSSLE-MUSZKIETOWA (1903-1956)

Lot No.
176
Portret pani Z. K. olej, płyta; 75,5 x 50 cm;
sygn. p. g.: jm.;
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Juliusz ZUBER (1861-1910)

Lot No.
177
Urocza dziewczyna, 1887 olej, płótno; 54 x 45 cm;
sygn. i dat. p. d.: J. Zuber. 87.;
Cena wywoławcza. 27 000 zł

Aleksiej Alieksiejewicz CHARLAMOW (1840-1925)

Lot No.
178
Dziewczyna w białej bluzce, 1886 olej, płótno naklejone na tekturę; 73 x 48,9 cm;
sygn. p. d.: HA (wiązany monogram),
dat.: 27 / 2 / 86
Cena wywoławcza. 290 000 zł

Juliusz CZECHOWICZ (1894-1974)

Lot No.
179
Portret dziewczyny, 1944 olej, kość; 17 x 11 cm;
sygn. i dat. p. d.: J. Czechowicz/ 1944
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

Lot No.
180
Profil męski - miniatura gwasz, kość; średn. 4,5 cm;
na odwrocie: A. Zamoyski;
niżej: Warszawa 1799 -/ NW
Cena wywoławcza. 800 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

Lot No.
181
Portret kobiety w ciemnej sukni - miniatura gwasz, ołówek, papier;
8 x 6 cm (owal w świetle oprawy);
sygn, p. d.: N. F. (ołówkiem);
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

Lot No.
182
Portret kobiety w białej sukni - miniatura gwasz, kość; 6 x 4,5 cm (w świetle owalnej oprawy);
całość w intarsjowanej ramce
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Malarz nieokreślony, XVIII w.

Lot No.
183
Pomona - kopia z nieokreślonego pierwowzoru
olej, płótno dublowane; 88 x 76 cm
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Malarz nieokreślony, XVIII w.

Lot No.
184
Autoportret Anthonius VAN DYCK (1599-1641) - według
olej, płótno; 73 x 59 cm.
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Malarz nieokreślony, środkowoeuropejski XVIII

Lot No.
185
Pejzaż z wodospadem olej, deska; 42 x 57 cm
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Malarz nieokreślony zachodnioeuropejski, XIX

Lot No.
186
Pejzaż z krowami olej, deska; 47,5 x 57 cm
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Malarz nieokreślony, XVIII w.

Lot No.
187
Porwanie Ganimedesa Antonio Allegri da CORREGGIO (1494-1534) - według
olej, deska; 51,5 x 38 cm.
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

Lot No.
188
Sielanka olej, płótno dublowane; 75 x 100 cm
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Ignacy GIERDZIEJEWSKI (1826-1860)

Lot No.
189
Scena historyczna olej, płótno dublowane; 56 x 44 cm;
sygn. p. d.: IG (monogram wiązany,
wydrapany w warstwie malarskiej)
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Lot No.
201
Figura proroka z księgą drewno lipowe, polichromia (wtórna);
wys. 112 cm, szer. 54 cm, głęb. 43 cm.
Małopolska ?; 3 ćw. XVIII w.
Cena wywoławcza. 5 500 zł

Lot No.
202
Para aniołów drewno, polichromia, wys. ok. 33 cm;
Polska, Małopolska (?), poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 3 800 zł

Lot No.
203
Pieta drewno lipowe, polichromowane;
wys. 29,5 cm; [ubytki polichromii, zabrudzenia]
Śląsk (?), XVI w.
Cena wywoławcza. 4 500 zł
Cena oferowana 4 000 zł

Lot No.
204
Aniołek drewno lipowe, polichromowane, wys. 80 cm;
Małopolska (?), 3 ćw. XVIII w.
Cena wywoławcza. 6 800 zł
Cena sprzedaży 7 700 zł

Lot No.
205
Para atlantów późnobarokowych Śląsk (?), Małopolska (?), Wielkopolska (?),
ok. poł. XVIII w.
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Artysta nieokreślony, XX w.

Lot No.
206
Para uczniów drewno; 14,5 x 8 x 8 cm;
ozn. na podstawie AK ZAKOPANE
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Artysta nieokreślony, XX w.

Lot No.
207
Płaskorzeźba - Para chłopska drewno, 60 x 59 cm;
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Eugene AIZELIN (1821-1902)

Lot No.
208
Zbierająca kłosy brąz, wys. 50 cm;
sygn. na podstawie: aizelin
Cena wywoławcza. 5 000 zł

MORANTE (XIX-XX)

Lot No.
209
Charlie Chaplin brąz patynowany, wys. 29,5 cm;
sygn. na plincie: MORANTE
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Lot No.
210
Lampa oliwna, dekoracyjna, w manierze II Cesarstwa Polska, Warszawa, firma Braci Łopieńskich,
1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 23 000 zł
Cena oferowana 21 000 zł

Józef Mojżesz GABOWICZ (1862-1939)

Lot No.
211
Mały rybak brąz patynowany, wys. 46 cm;
sygn. na skale: J. Gabowicz
Cena wywoławcza. 16 000 zł

Lot No.
212
Budda Medytujący brąz, złocenie, laka; wys. 43,5 cm
XX w.
Cena wywoławcza. 18 000 zł

Lot No.
213
Pasyjka drewno czernione, srebro, kość;
Francja, 1 tercja XIX w.
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Jacek SROKA (ur. 1957)

Lot No.
301
Un pendu, 1986 akwaforta, akwatinta, papier;
78,5 x 54,5 cm (wymiar arkusza), 62,5 x 39 cm (wymiar kompozycji);
Cena wywoławcza. 1 300 zł

Jacek SROKA (ur. 1957)

Lot No.
302
Ostatni pejzaż, 1990 akwaforta, akwatinta, papier;
55,5 x 76 cm (wymiar arkusza), 46 x 61,5 cm (wymiar kompozycji);
Cena wywoławcza. 1 300 zł

Gabriela MORAWETZ (ur. 1952)

Lot No.
303
Erotyk, 1975 akwaforta, akwatinta barwna, papier,
49 x 39,5 cm (odcisk płyty); 75,5 x 53,5 cm (wymiar arkusza);
Cena wywoławcza. 1 200 zł

Henryk HAYDEN (1883-1970)

Lot No.
304
Courtablon, 1969 litografia barwna, papier;
50 x 66 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 1 300 zł
Cena sprzedaży 1 300 zł

Henryk HAYDEN (1883-1970)

Lot No.
305
Butelka i owoce, 1968 litografia barwna, papier,
50 x 66 cm (wymiar arkusza);
Cena wywoławcza. 1 300 zł

Henryk PŁóCIENNIK (ur. 1933)

Lot No.
306
Monotypia +, 2009 monotypia, papier;
49 x 32,5 cm (wymiar kompozycji),
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Henryk STAŻEWSKI (1894-1988)

Lot No.
307
Partum litografia, papier;
16 x 16 cm (wymiar kompozycji);
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Eugeniusz GET-STANKIEWICZ (1942-2011)

Lot No.
308
Autoportret, 1986 kredka, miedzioryt, papier;
10,5 x 11 cm;
Cena wywoławcza. 500 zł

Felicja PACANOWSKA (1907-1975)

Lot No.
309
L'oiseau blesse / Ranny Ptak, 1955 akwatinta, papier;
31,5 x 23,5 cm (wymiar kompozycji);
Cena wywoławcza. 500 zł

Maria JAREMA (1908-1958)

Lot No.
310
Kompozycja monotypia, bibułka;
25 x 19,5 cm (w świetle oprawy).
Cena wywoławcza. 20 000 zł

Edward DWURNIK (ur. 1943)

Lot No.
311
Gdańsk, 1979 ołówek, papier;
37 x 51,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Edward DWURNIK (ur. 1943)

Lot No.
312
Autoportret ołówek, papier;
36 x 26 cm (w wietle oprawy);
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Władysław STRZEMIŃSKI (1893-1952)

Lot No.
313
Bez tytułu z cyklu: Wojna domowa. Kamienica, 1941 ołówek, kalka;
26 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 35 000 zł
Cena sprzedaży 42 000 zł

Stefan ŻECHOWSKI (1912-1984)

Lot No.
314
Strach ołówek, papier;
40 x 30,5 cm;
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Edward DWURNIK (ur.1943)

Lot No.
315
Komunizm i socjalizm, 1980 ołówek, papier;
19 x 20 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 2 500 zł