Jan BUŁHAK (1876-1950)
Lot No.1
Białorusinka, 1921
z cyklu: „Typy ludzkie”, Kolekcja: „Litwa”
fotografia czarno-biała,
brom, papier; 13 x 10,5 cm;
fotografia czarno-biała,
brom, papier; 13 x 10,5 cm;
Cena wywoławcza.
1 000 zł
Jan BUŁHAK (1876-1950)
Lot No.3
Pejzaż, 1921
Kolekcja: „Litwa”
fotografia czarno-biała, brom, papier;
11 x 16 cm; sygn. p. d.: JAN BUŁHAK / WARSZAWA
Cena wywoławcza.
1 000 zł
Jan MATEJKO (1838-1893)
Lot No.5
„Dzieje Cywilizacyi w Polsce”
zeszyt I i II we wspólnej oprawie, każdy
zawierający 6 heliograwiur;
zawierający 6 heliograwiur;
Cena wywoławcza.
1 400 zł
Lot No.
7
Teka autolitografij Czartaka
zespół 8 autolitografii oraz frontispis zestawione
w 2 wspólnych oprawach.
w 2 wspólnych oprawach.
Cena wywoławcza.
3 500 zł
2 900 zł
Zofia STANKIEWICZ (1862-1955)
Lot No.9
Wilno - Stare Obserwatorium
akwaforta, papier; 26,5 x 20 cm (odcisk płyty);
poniżej ryciny sygn. l. d.: Zofia Stankiewicz (ołówkiem),
Cena wywoławcza.
800 zł
Stefan MROŻEWSKI (1894-1975)
Lot No.11
Zabawa podmiejska, 1930
drzeworyt, papier; 16,5 x 12 cm (w świetle oprawy);
poniżej ryciny sygn. p. d.: StefMrożewski / (...) 30
Cena wywoławcza.
600 zł
Stanisław BOHUSZ SIESTRZEŃCEWICZ (1869-1927)
Lot No.13
Portret młodej kobiety, 1911
ołówek, kredka, papier, 54,5 x 38 cm w świetle oprawy;
sygn. l. d.: Siestrzencewicz / 911
Cena wywoławcza.
6 000 zł
5 800 zł
Tadeusz RYBKOWSKI (1848-1926)
Lot No.15
Kościół Minorytów w Wiedniu, 1876
ołówek, papier; 14,8 x 9,7 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opis l. d.: TRyb / Minoritenkirche
/ Wien 16/6 76.-
/ Wien 16/6 76.-
Cena wywoławcza.
1 700 zł
Lot No.17
Na kresach, 1898
tusz, papier; 43 x 61 cm (w świetle oprawy)
sygn. i dat. p. d.: St Bohusz - Siestrzeńcewicz/ 98
Cena wywoławcza.
11 000 zł
8 000 zł
Władysław SERAFIN (1905-1988)
Lot No.102
Droga w lesie
akwarela, papier;
59 x 38 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: W Serafin (ołówkiem)
Cena wywoławcza.
2 900 zł
2 900 zł
Lot No.104
Nicea, 1925
akwarela, papier; 32,5 x 22,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW (ołówkiem);
sygn. l. d.: WW (ołówkiem);
Cena wywoławcza.
4 000 zł
Władysław SERAFIN (1905-1988)
Lot No.105
Las
akwarela, papier; 47 x 62 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: W. Serafin (ołówkiem)
Cena wywoławcza.
2 500 zł
2 500 zł
Stefan KALIŃSKI (1892-1948)
Lot No.106
Tatry - Murań o zachodzie słońca, 1939
akwarela, papier;
32,5 x 40,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza.
2 200 zł
Juliusz CZECHOWICZ (1894-1974)
Lot No.108
Wiejska dziewczyna
pastel, papier; 46 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: J. Czechowicz
sygn. l. d.: J. Czechowicz
Cena wywoławcza.
2 000 zł
Lot No.110
Akt siedzącej kobiety
ołówek, akwarela, karton;
59,5 x 44 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d. : WW (ołówkiem);
sygn. p. d. : WW (ołówkiem);
Cena wywoławcza.
4 600 zł
Władysław BAKAŁOWICZ (1833-1903)
Lot No.112
Akt
pastel, papier; 73 x 31,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: LBakałowicz
sygn. l. d.: LBakałowicz
Cena wywoławcza.
12 000 zł
Rafał MALCZEWSKI (1892-1965)
Lot No.113
Zima w górach
akwarela, papier; 35 x 49 cm;
sygn. l. d.: Rafał Malczewski
sygn. l. d.: Rafał Malczewski
Cena wywoławcza.
6 500 zł
9 000 zł
Teodor AXENTOWICZ (1859-1938)
Lot No.115
Żółte róże
pastel, akwarela, papier;
48,5 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza.
17 000 zł
Teodor AXENTOWICZ (1859-1938)
Lot No.117
Starość i młodość
pastel, papier; 46,5 x 66,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: T. Axentowicz
sygn. l. d.: T. Axentowicz
Cena wywoławcza.
36 000 zł
Stanisław Ignacy WITKIEWICZ -WITKACY (1885-19
Lot No.118
Portret kobiety, 1938
pastel, papier ciemnoszary; 65 x 49 cm;
sygn. i dat. l. d.: NP N? / S. I. Witkiewicz
/ 1938 IX / (T. B.+E)
/ 1938 IX / (T. B.+E)
Cena wywoławcza.
35 000 zł
35 000 zł
Stanisław WYSPIAŃSKI (1869-1907)
Lot No.119
Portret malarza Zygmunta Badowskiego
pastel, papier żeberkowy, jasnobrązowy,
47 x 30,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. SW / 1898
sygn. SW / 1898
Cena wywoławcza.
70 000 zł
Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)
Lot No.121
Powstanie, ok. 1930
gwasz, tempera, papier;
85 x 59,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu: Z.STRYJEŃSKA
sygn. u dołu: Z.STRYJEŃSKA
Cena wywoławcza.
45 000 zł
30 000 zł
Włodzimierz BŁOCKI (1885-1921)
Lot No.123
Dzieci
olej, płótno; 65,5 x 81 cm;
sygn. p. g.: WBłocki
sygn. p. g.: WBłocki
Cena wywoławcza.
8 000 zł
Kazimierz SICHULSKI (1879-1942)
Lot No.125
Młyn - motyw z Ukrainy, ok. 1910
olej, tektura;
46,5 x 33 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie napis: Młyn / Motyw z Ukrainy (ołówkiem)
Cena wywoławcza.
28 000 zł
Ernst LORENZ MUROWANA (1872-1939)
Lot No.127
Pejzaż z rybakami
olej, płótno; 36,5 x 48 cm;
sygn. l. d.: Lorenz - Murowana
Cena wywoławcza.
3 800 zł
Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)
Lot No.129
Róże i jabłko
olej, tektura; 50 x 70 cm;
sygn. p. d.: A. Karpiński;
sygn. p. d.: A. Karpiński;
Cena wywoławcza.
23 000 zł
Kazimierz LASOCKI (1871-1952)
Lot No.131
Akt młodzieńca
olej, sklejka; 48 x 31 cm;
sygn. l. d.: K. Lasocki
sygn. l. d.: K. Lasocki
Cena wywoławcza.
3 000 zł
3 500 zł
Stanisław ŻURAWSKI (1889-1976)
Lot No.132
Marzenie
olej, tektura; 48,5 x 68,5 cm w świetle oprawy
sygn. p. g.: StŻurawski.
sygn. p. g.: StŻurawski.
Cena wywoławcza.
5 200 zł
4 600 zł