Lot No.: 607
Akt przykucającej (Hockende)
Niemcy, Selb (Bawaria), koncern - grupa Rosenthal,
lata 70.- 80. XX w., model nr 1581 z 1936
- proj. Fritza Klimscha.
na płaskiej, kolistej podstawie młoda, naga kobieta przykucająca -wspięta lekko na palcach, wsparta prawą dłonią
o podstawę, lewą rękę kładzie na kolanie; głowa odwrócona w bok. Na wierzchu podstawy wycisk: F. Klimsch;
porcelana, szkliwo półmatowe; wys. 31,5 cm, podstawa 14 x 15 cm;
sygn. drukiem zielenią chromu: dwie skrzyżowane róże pod koroną dwudzielną, otoczone napisem CLASSIC
ROSE COLLECTION w kręgu, niżej: ROSENTHAL GROUP/ I GERMANY I / -
Niemcy, Selb (Bawaria), koncern - grupa Rosenthal, lata 70.- 80. XX w., model nr 1581 z 1936 - proj. Fritza
Klimscha.
Popularny, często powtarzany model znanego rzeźbiarza niemieckiego Fritza Klimscha (1870-1968), profesora
berlińskiej Akademii Sztuk Pięknych, współzałożyciela Berlińskiej Secesji (1898). Klimsch współpracował z Rosenthalem
(z Kunstabteilung w Selb) od 1935, projektując głównie akty kobiece.