Jan BUŁHAK
Lot No.101
Pomnik Jana Sobieskiego w Łazienkach
l. 20. XX w.
fotografia czarno-biała, papier,
tekturka, 16 x 10,5 cm (wymiar odbitki);
Cena wywoławcza.
850 zł
Jan BUŁHAK
Lot No.103
Uniwersytet, l. 20. XX w.
Cena wywoławcza.
900 zł
Henryk REDLICH (1838 - 1884)
Lot No.105
Kazanie Skargi
wg Jana Matejki (1838 - 1893)
miedzioryt, papier, 52 x 79 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza.
1 900 zł
Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852 - 1936)
Lot No.107
Kościół Bożego Ciała w Krakowie
litografia, papier, 28 x 18,6 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: LWyczół (na płycie)
Cena wywoławcza.
1 700 zł
Jan RUBCZAK (1884 - 1942)
Lot No.109
Powóz przed dworem
akwaforta, akwatinta, papier, 5,7 x 8 cm (odcisk płyty);
sygn. p. d.: Jan Rubczak (ołówkiem)
Cena wywoławcza.
1 000 zł
Emil LINDEMANN (1864 - 1945)
Lot No.111
Ziemia - Walka kwiatów
ołówek papier, 20,5 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: E. Lindemmann; l. g.: ZIEMIA =
/ WALKA KWIATOWA
Cena wywoławcza.
900 zł
Lot No.113
Dąb
litografia, papier; 37 x 44 cm;
sygn. l. d.: L.Wyczół 1922 (ołówkiem pod obrazem)
Cena wywoławcza.
5 500 zł
Stanisław ŻURAWSKI (1889 - 1976)
Lot No.115
Akt stojącej kobiety
ołówek, papier, 44,5 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St. Żu. (ołówkiem)
Cena wywoławcza.
1 500 zł
Lot No.117
Akt siedzący
ołówek, papier, 42,5 x 24,2 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: St. Żu. (ołówkiem)
Cena wywoławcza.
1 200 zł
Zygmunt MENKES (1896 - 1986)
Lot No.119
Portret chłopca
ołówek, papier, 38 x 28,5 cm;
sygn. p.d.: To Brigit / with Love / Menkes (ołówkiem)
Cena wywoławcza.
1 100 zł
Henryk BERLEWI (1894 - 1967)
Lot No.121
Portret mężczyzny z fajką
kredka, papier, 55 x 46 cm;
sygn. p. d.: H. Berlewi / Nice le 10. 6. 43
Cena wywoławcza.
2 900 zł
Kasper ŻELECHOWSKI (1863 - 1942)
Lot No.201
Pod murem klasztoru
tusz lawowany, gwasz na podrysowaniu ołówkiem,
tektura, 29,3 x 37,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza.
2 700 zł
Lot No.203
Portret Krystyny Rumian
akwarela na podrysowaniu ołówkiem,
papier, 49 x 35,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza.
1 500 zł
Zygmunt ROZWADOWSKI (1870 - 1950)
Lot No.205
Żołnierz na koniu, 1946
akwarela, ołówek, papier;
36 x 30 cm ( w świetle oprawy)
sygn. i dat.: Z. Rozwadowski / 8/V-1946
Cena wywoławcza.
3 000 zł
Abram Adolf MILLICH (1884-1964)
Lot No.207
Motyw z południa Francji
akwarela, papier, 32,5 x 43,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Milich
Cena wywoławcza.
8 000 zł
Teodor GROTT (1884 - 1972)
Lot No.209
Las w słońcu
akwarela, gwasz, tektura, 30 x 45 cm;
sygn. p. d.: TeodGrott 927
Cena wywoławcza.
9 500 zł
Leopold GOTTLIEB (1883 - 1933)
Lot No.211
Akt - kąpiąca się
węgiel, akwarela, papier,
32,5 x 24,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: l. gottlieb
Cena wywoławcza.
12 700 zł
Stanisław MASŁOWSKI (1853 - 1926)
Lot No.213
Villa Niclodi, Taormina, 1922
papier, 101 x 68 cm;
Cena wywoławcza.
16 000 zł
Stanisław Ignacy WITKIEWICZ - WITKACY
Lot No.215
Portret Aleksandra Lednickiego
pastel, papier, 61,5 x 46,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Witkacy TC + b (w owalu) / 1923
Cena wywoławcza.
29 000 zł
Zofia STRYJEŃSKA (1894 - 1976)
Lot No.217
Żniwiarka, po 1945
olej, gwasz, ołówek, płótno naklejone
na tekturę, 31,5 x 26 cm;
sygn. p. d.: Z. STRYJEŃSKA
Cena wywoławcza.
20 000 zł
Jerzy KOSSAK (1886 - 1955)
Lot No.219
Św. Hubert, 1940
olej, tektura, 68 x 98 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Jerzy Kossak 1940
Cena wywoławcza.
16 000 zł
Ludwik GĘDŁEK (1847 - 1904)
Lot No.221
U brodu
olej, deska, 17,5 x 23,5 cm;
sygn. l. d.: L. Gędłek
Cena wywoławcza.
22 000 zł
Władysław CHMIELIŃSKI (1911 - 1979)
Lot No.223
Jadą ułani
olej, płótno, 35 x 50 cm;
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński
Cena wywoławcza.
13 000 zł