APULEJUSZ (ok.125-po 170)
Lot No.: 12
Amor i Psyche
Przekład L. Rydla;
[wyd.] S. A. Krzyżanowski, Kraków 1911
Przekład L. Rydla;
25 cm; oprawa: brązowa skóra, złocone zdobienia na licu i grzbiecie, brzegi kart tłoczone i złocone; zawiera 13 kolorowych tablic, każda strona tekstu zdobiona motywami roślinnymi, w tym kolorowanymi; ilustracje z fresków Rafaela w pałacu Farnese w Rzymie, ozdoby drukarskie - groteski według "Loggie di Rafaele nel Vaticano". Stan idealny.