Lot No.: 829
Para pistoletów skałkowych
Francja, Langogne (w Langwedocji),
rusznikarz Durand; ok. poł. XVIII w.
lufy stalowe, gładkie, okrągłe, w partii dennej 8-granne, grawerowane i pisane złotem w motywy roślinne; na blachach zamkowych sygnatura: „DURAND / A LANGOGNE”; ponadto grawerunki z motywem muszli - na płytach, zamkach i osłonach spustów i na okuciu głowic; łoża orzechowe, długie, zakończone rogową podkładką pod wylotem luf; rzeźbione w motyw
stylizowanych kwiatów na grzbietach kolb i u nasady tulejek umieszczonych pod spodem pobojczyków;
w partii chwytu - nałożone srebrne kartusiki na monogram własnościowy; wokoło inkrustacje srebrnym drutem, tylko częściowo zachowane; pobojczyki z rogowym młotkiem;
stal, drewno orzechowe, srebro, róg; dł. łuf 21 cm,
z warkoczem 25,5 cm, dł. całk. 36 cm.
Francja, Langogne (w Langwedocji), rusznikarz Durand; ok. poł. XVIII w.