Lot No.: 11
Grafika Polska
Czasopismo poświęcone sztuce graficznej,
[kwartalnik]; Warszawa 1926, zeszyt 2; 33 cm;
Czasopismo poświęcone sztuce graficznej, [
kwartalnik]; Warszawa 1926, zeszyt 2; 33 cm;
okładka broszurowa z drzeworytem W. Skoczylasa. Stan dobry, naddarcia, zbrązowienia, ślady zalania, grzbiet podklejony.
W tekście obszerne artykuły m.in. „W. Skoczylas” (22 ilustracje), „Grafika w Warszawskiej Szkole Sztuk Pięknych 1926/27” (ilustr. m.in. J. Konarskiej, T. Kulisiewicza, B. Krasnodębskiej), „Oprawy książek na wystawie paryskiej 1925 r.”, kilka artykułów o druku i maszynach drukarskich. Zawiera na oddzielnych wkładkach: J. Konarska - drzeworyt barwny, M. Wąsowiczówna - drzeworyt barwny, E. Bartłomiejczyk - litografia barwna, „Katalog czcionek” - litografia dwubarwna, F. Daukszy, „Król kier” - projekt karty do gry, L. Eber Fabryka kopert - list reklamowy.