Lot No.: 7
KAZANIA Na Niedziele całego Roku,
y Swięta (oraz) KATECHIZM RZYMSKI,
1752 r.
y Swięta (oraz) KATECHIZM RZYMSKI, 1752 r.
Nauki wielce do zbawienia potrzebne ZAWIERAJĄCE z Francuskiego na Polski język PRZEŁOŹONE przez X. JANA POSZAKOWSKIEGO Societatis JESU Teologa, Na pomoc mającym staranie koło Dusz do druku PODANE. CZĘŚĆ PIERWSZA od Adwentu do Wniebowstąpienia Pańskiego (s. 412), CZĘŚĆ WTÓRA od Wniebowstąpienia Pańskiego do Adwentu (s. 320), KAZANIA NA ŚWIĘTA (s.148), KATECHIZM RZYMSKI Abo KROTKA NAUKA KATOLICKA Wszystkim Chrześcianom do zbawienia najpotrzebniejsza, Po Włosku z rozkazu Oyca Swiętego KLEMENSA osmego przez ROBERTA BALLARMINA Kardynała, Arcybiskupa Kapuańskiego w Rzymie WYDANA, Przez MARCINA SZYSZKOWSKIEGO Biskupa natenczas Łuckiego po Łacinie PRZETŁUMACZONA, y KROLEWICOWI WŁADYSŁAWOWI DEDYKOWANA, Teraz po Polsku dla zrozumienia wszystkich, osobliwie Katolickiey Młodzi PRZEŁOŹONA Przez X. JANA POSZAKOWSKIEGO Societas JESU Teologa. w Wilnie w Drukarni J.K.M. Akademickiey Soc: JESU Roku Pańskiego 1752 (s. 62, brak 8 ostatnich stron); 20 cm.
Oprawa pergamin z epoki. Stan kart starodruku dobry, naddarcia, zagięcia, ubytki, zaplamienia, odręczne wpisy na karcie przedtytułowej.