Josef VETROVSKY (1897-1944)
Lot No.101
Akt
fotografia czarno-biała, brom, papier, 26 x 21 cm;
sygn. suchą pieczęcią p. d.:
COPYRIGHT - JOSEF / VETROVSKY PRAGUE
sygn. suchą pieczęcią p. d.:
Cena wywoławcza.
1 500 zł
Włodzimierz PUCHALSKI (1909-1979)
Lot No.103
Zestaw pięciu fotografii o tematyce huculskiej
fotografia czarno-biała, brom, papier fotograficzny,
format zróżnicowany;
format zróżnicowany;
Cena wywoławcza.
2 700 zł
Wlastimil HOFMAN (1881-1970)
Lot No.105
Dzieci
autolitografia, papier, 15 x 19 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WH (monogram wiązany)
Cena wywoławcza.
500 zł
Włodzimierz BIELECKI (1896-1943)
Lot No.107
Pejzaż z ruinami zamku - Ojców
drzeworyt barwny, papier,
25,7 x 29,4 cm (odcisk klocka)
Cena wywoławcza.
700 zł
Bronisław KOPCZYŃSKI (1882-1964)
Lot No.109
Dworek na Rybakach, 1916
litografia, papier, 49 x 35 cm;
u dołu napis na kamieniu: - DWOREK NA RYBAKACH
- RYS. 1916.R.P.WARSZAWA
- RYS. 1916.R.P.WARSZAWA
Cena wywoławcza.
700 zł
Stanisław RACZYŃSKI (1903-1982)
Lot No.111
Do pracy, przed 1939
drzeworyt, papier, 34 x 28 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St. Raczyński (ołówkiem)
Cena wywoławcza.
650 zł
Wilhelm WACHTEL (1875-1942)
Lot No.115
Idylla sobotnia
litografia, papier; 60 x 43,5 cm (całość);
sygn. u dołu: W. W.
sygn. u dołu: W. W.
Cena wywoławcza.
800 zł
Stefan ŻECHOWSKI (1912-1984)
Lot No.117
Pola Raksa, 1972
ołówek, papier, 31,7 x 22,2 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: SZ 1972
sygn. p. d.: SZ 1972
Cena wywoławcza.
1 400 zł
Włodzimierz TETMAJER (1862-1923)
Lot No.119
Scena we wnętrzu - portret ojca artysty
ołówek, tusz lawowany, papier,
5 x 14,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza.
3 500 zł
Tadeusz KOKIETEK (1920-1982)
Lot No.122
Jeźdźcy z końmi - epizod z wojen kozackich XVII wieku
ołówek, karton, 48 x 66,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza.
1 600 zł
Chaim GOLDBERG (1917-2004)
Lot No.124
Sceny z życia stetl - zestaw 15 rysunków
ołówek, flamaster , papier, różne wymiary;
we wspólnych oprawach
we wspólnych oprawach
Cena wywoławcza.
4 500 zł
Stanisław KAMOCKI (1875-1944)
Lot No.126
Kruchta wiejskiego kościółka, ok 1908
kredki, papier;
15,5 x 19,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza.
1 800 zł
NIKIFOR KRYNICKI (1895-1968)
Lot No.201
Miasto
akwarela, gwasz, papier, 19,5 x 28 cm;
napis autorski u dołu
napis autorski u dołu
Cena wywoławcza.
1 300 zł
Augusto CORELLI (1853-1910)
Lot No.206
Pejzaż morski, ok. 1900
akwarela, gwasz, papier, 24 x 33,3 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Corelli
sygn. p. d.: Corelli
Cena wywoławcza.
1 400 zł
Zygmunt SCHRETER (1886-1977)
Lot No.208
Czytający gazetę, ok. 1960
akwarela, papier, 36 x 29,7 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: S. Schreter
sygn. l. d.: S. Schreter
Cena wywoławcza.
2 600 zł
Zofia ATTESLANDER (1874 - po 1928)
Lot No.210
Portret młodej kobiety z narcyzami
pastel, papier, 97 x 69 cm;
sygn z prawej: Zo ATTESLANDER;
ok. 1925
ok. 1925
Cena wywoławcza.
13 500 zł
Adam SETKOWICZ (1876-1945)
Lot No.212
Sanie w lesie
akwarela, papier, 15,5 x 30,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A. Setkowicz
sygn. l. d.: A. Setkowicz
Cena wywoławcza.
3 000 zł
Mieczysław FILIPKIEWICZ (1891-1951)
Lot No.214
Zima w górach
akwarela, tektura, 34 x 50 cm;
sygn. l. d.: MIECZYSŁAW FILIPKIEWICZ
Cena wywoławcza.
1 800 zł
Władysław SERAFIN (1905-1988)
Lot No.216
Londyn - Whitehall, 1957
pastel, karton, 46 x 60,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Wł. Serafin 1957
sygn. l. d.: Wł. Serafin 1957
Cena wywoławcza.
1 500 zł
Teodor ZIOMEK (1874-1937)
Lot No.218
Pejzaz zimowy, 1928
olej, płótno, 70 x 105,5 cm;
sygn. p. d.: T. ZIOMEK / 1928
sygn. p. d.: T. ZIOMEK / 1928
Cena wywoławcza.
10 000 zł