Szwajcaria, pocz. XX w.
w prostopadłościennej, drewnianej skrzynce na 4 płaskich nóżkach; drewno na ściankach mazerowane, imitujące palisander; wieko na zawiasach, z krawędzią profilowaną, czernioną; wierzch oklejany orzechem, z intarsją w formie wiązanki kwiatów i obramieniem z żyłek jaworowych; wewnątrz - osłonięty oszkloną klapką - mechanizm grzebieniowy, z trzema czaszami dzwonków i 6 melodiami na mosiężnym wałku; po wewnętrznej stronie wieka przymocowana barwna reprodukcja obrazu A. Watteau - z sielankową sceną parkową;
drewno mazerowane, czernione, orzech, jawor, drewna owocowe barwione; mosiądz, stal, szkło, papier;
wys. 18,5 cm, szer. 37,5 cm, głęb. 25 cm.
Szwajcaria, pocz. XX w.