Polska, 3 ćw. XIX w.
złożony z kanapy, dwóch foteli i stolika, rzeźbionych, dekorowanych ornamentami klasycystycznymi, pozłacanych, wspartych na czterech nóżkach, toczonych spiralnie. Kanapa (poziome) i fotele (pionowe) z owalnymi oparciami, zwieńczonymi kokardą. Poręcze z podłokietnikami, gięte, cofnięte w stosunku do oskrzynienia. Stolik owalny z płytą marmurową, wsparty na nogach spiętych krzyżowym wiązaniem. Na oskrzynieniach dekoracje z kwiatków i liści;
wymiary: kanapa: 101,5 x 140,5 x 65 cm; fotel: 98,2 x 63,5 x 55 cm; stolik: 77,2 x 106,5 x 70,5 cm.
Polska, 3 ćw. XIX w.
Komplet o bardzo ładnych proporcjach, delikatnych dekoracjach, dobrej jakości snycerce, obecnie nieco zatartej z uwagi na stan zachowania. Obecnie nie konserwowane.