Lot No.: 701
Lalka - „markiza”
- w kostiumie XVIII-wiecznym;
Austria, po poł. XX w.
- w kostiumie XVIII-wiecznym
z główką, korpusem do pasa i rękami - z porcelany; na głowie stylowa siwa peruka z jedwabnej przędzy; suknia z beżowej satyny, ozdobiona przy dekolcie maszynową, białą koronką; od talii w dół - krynolina usztywniona drutem; na plecach ryta sygnatura: „Baitz / BETTY”;
porcelana, satyna, pasmanteria, drut, przędza; wys. 40 cm, szer. 31 cm, głęb. 18,5 cm;
Austria, po poł. XX w.
Firma założona w Berlinie przez Elisabeth - Lilli - i Romana Baitz w 1909 roku p.n.: Werkstätter L & R Baitz GesmbH”, produkowała początkowo lalki do ozdoby sklepów i witryn; po I wojnie - przeniesiona do Bad Aussee w Austrii; posiadała nadal swoje przedstawicielstwo w Berlinie prowadzone przez Paula Friedla; po śmierci założycieli - firma prowadzona nadal przez wspólników - w Austrii: od 1947 w Lustenau, od 1954 w Bregenz - p.n.: „Kunstgeverbatelier Baitz Nachfolger”.