Lot No.: 506
Żardiniera ze sceną zabawy dziecięcej
Austria- Czechy, Turn/k Cieplic, fabryka porcelany
„Amphora”, Riesser, Stellmacher i Kessel,
1 ćw. XX w. (ok. 1910)
podłużne, lekko półkoliste naczynie z plastyczną grupą od frontu: trzej chłopcy w czapeczkach, krótkich 2-rzędowych kubraczkach i sabotach, tworzą kolejkę, trzymając się za spodenki; przed nimi, przy krawędzi żardiniery, stoi zabawka:
sześcienne pudełko z główką klauna na sprężynie;
porcelana, farby podszkliwne w pastelowej gamie segerowskiej, szkliwo przejrzyste z krakelurą;
wys. 22 cm, szer. ok. 31 cm, głęb. 13,5 cm;
sygn. wyciskiem: w owalu AMPHORA, cyfry 5043, 15; podszkl. zielenią chromu 298.
Austria- Czechy, Turn/k Cieplic, fabryka porcelany „Amphora”, Riesser, Stellmacher i Kessel,
1 ćw. XX w. (ok. 1910)