Malarz nieokreślony, XVIII w.
Lot No.277
Madonna z Dzieciątkiem
i św. Janem Chrzcicielem;
olej, płótno, 99,5 x 75 cm
olej, płótno, 99,5 x 75 cm
Cena wywoławcza.
46 000 zł
Malarz nieokreślony
Lot No.279
Portret damy
w manierze portretów Jana de Bray
(ok. 1627 Haarlem -1697 Amsterdam)
olej, deska, 24,2 x 18,5 cm;
olej, deska, 24,2 x 18,5 cm;
Cena wywoławcza.
16 000 zł
Lot No.
401
Golfista - statuetka gabinetowa art deco
brąz patynowany, wys. 35 cm, znak odlewni;
ok. 1925 r., odlew z końca XX w.
Cena wywoławcza.
3 300 zł
Lot No.
403
Uno solo (ai dente)
brąz patynowany, wys. 19 cm., szer. 19 cm;
na skale sygn. odlewnika: Fond. Nelli ROMA
Cena wywoławcza.
7 600 zł
LANGE (XX w.)
Lot No.405
Czapla
brąz patyna wielobarwna, wys. 22,5 cm;
sygn. LANGE
sygn. LANGE
Cena wywoławcza.
6 300 zł
Lot No.
407
Głowa kobiety z opaską na oczach - Fatum
brąz patynowany, podstawa marmurowa,
sygn. z tyłu: nieczytelnie; ok. 1910
Cena wywoławcza.
5 000 zł
Lot No.
409
Postać mężczyzny
drewno lipowe; wys. 106 cm;
Śląsk?, I poł XVIII w.
Śląsk?, I poł XVIII w.
Cena wywoławcza.
8 500 zł
Rafaello MONTI (1818-1881)
Lot No.411
Para rzeźb - Amor i Psyche, 1853
biały marmur, wys. 31 cm;
sygn. z tyłu: R. MONTI/ 1853
sygn. z tyłu: R. MONTI/ 1853
Cena wywoławcza.
9 500 zł
Lot No.
413
Para dzieci - puttów
Austria, Wiedeń, firma ceramiczna Walter
i Marcel Goldscheider, lata 1920-1926
Cena wywoławcza.
11 500 zł
Amalia Luna DREXLERÓWNA (1882-1933)
Lot No.415
Zamyślona kobieta w kapeluszu, 1907
Polska, Pacyków, model Luna Drexlerówna,
wytwórnia fajansu Aleksandra Rogali-Lewickiego,
pocz. XX w.
pocz. XX w.
Cena wywoławcza.
25 000 zł
Lot No.
502
Wazon
szkło przezroczyste, matowione, opalizowane,
Niemcy, wytwórnia Valentina Eischa, 3 ćw. XX w.
Cena wywoławcza.
2 700 zł
Lot No.
504
Wazonik z dekoracją millefiori
szkło wielobarwne,
Wenecja?, II poł. XX w.
Wenecja?, II poł. XX w.
Cena wywoławcza.
2 600 zł
Lot No.
506
Patera dekoracyjna z tańcem góralskim
Polska, Ćmielów, fabryka porcelany,
lata 1942-44, proj. Franciszek Kalfas
Cena wywoławcza.
2 900 zł
Lot No.
510
Wazon kaszubski
ze stylizowaną dekoracją roślinną;
Polska, Pomorze (Kaszuby), Chmielno,
warsztat garncarski Leona Necla, 2 poł. XX w.
Cena wywoławcza.
2 000 zł
Lot No.
512
Kufelek z sentencją
Niemcy, wytwórnia kamionki i fajansu
Villeroy und Boch, zakład w Mettlach, 1 ćw.XX w.
Cena wywoławcza.
900 zł
Lot No.
514
Wazon z „bajkową” dekoracją roślinną
Polska, okres międzywojenny,
krąg Kazimierza Stabrowskiego (1869-1929)?
Cena wywoławcza.
3 500 zł
Lot No.
516
Zespół naczyń z serwisu obiadowego
Pompadour, z dekoracją kwiatową;
Niemcy, Selb (Bawaria), koncern Rosenthal,
lata 1947-48 i okres powojenny (przed 1961).
Cena wywoławcza.
5 000 zł
Lot No.
518
Półmisek z miniaturami portretowymi
i dekoracją kwiatową;
Rosja, manufaktura w St. Petersburgu, okres
Aleksandra II (1855-1881), dekoracja: XIX/XX w.?
Cena wywoławcza.
5 500 zł
Lot No.
520
Grupa figuralna:
trzy pary ogrodników pod drzewem;
Miśnia, model Johanna Carla Schönheita (1730-1805)
z ok. 1785 roku
z ok. 1785 roku
Cena wywoławcza.
7 200 zł
Lot No.
601
Kandelabr pięcioświecowy secesyjny
mosiądz srebrzony; Warszawa, Norblin i Ska,
k. XIX/ pocz. XX w. (1896-1915)
Cena wywoławcza.
1 300 zł
Lot No.
603
Paterka art deco
Warszawa, Fabryka Wyrobów Srebrnych i
Platerowanych J. Frageta, lata 30. XX w.
Prawdopodobnie wg projektu Julii Keilowej.
Cena wywoławcza.
1 200 zł
Lot No.
605
Komplet sztućców do ryb
na 12 osób; plater; Niemcy, Geislingen, Württembergische
Metallwarenfabrik (WMF), 1 ćw. XX w. (po 1910)
Cena wywoławcza.
1 300 zł