Jan BUŁHAK (187-1950)
Lot No.101
Portret kobiety
fotografia czarno biała, brom,
papier naklejony na tekturę,
39,8 x 30,4 cm (wymiar arkusza)
papier naklejony na tekturę,
Cena wywoławcza.
600 zł
Stanisław ŻURAWSKI (1889-1976)
Lot No.103
Zestaw trzech fotografii z wnętrzem Pałacu Prezydenckiego w Wiśle, ok. 1937
papier naklejony na tekturę
papier naklejony na tekturę
Cena wywoławcza.
600 zł
Józef PANKIEWICZ (1866-1940)
Lot No.105
Domy na skałach - widok wybrzeża
w Concarneau, 1908
akwaforta, papier, 16,8 x 23,7 cm (odcisk płyty);
Cena wywoławcza.
1 500 zł
Stefan SONNEWEND (1885-1942)
Lot No.107
Ver Sacrum - Teka Armii Wielkopolskiej
w dniach jej narodzin;
litografia (135 sztuk), ok. 50 x 36 cm;
Cena wywoławcza.
13 000 zł
Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)
Lot No.109
Dąb
litografia, papier, 51 x 37,5 cm (odcisk płyty);
sygn. p. d. pod obrazem: LWyczółkowski (ołówek)
Cena wywoławcza.
4 000 zł
Edmund BARTŁOMIEJCZYK (1885-1950)
Lot No.111
Burza
drzeworyt, papier, 22,8 x 26,5 cm (w świetle oprawy);
sygn na płycie l. g.: EB (gmerk artysty)
Cena wywoławcza.
1 300 zł
Stanisław KAMOCKI (1875-1944)
Lot No.113
Autoportret
ołówek, papier, 19,3 x 15,5 cm (w świetle oprawy);
data l. d.: 22/II 1944
data l. d.: 22/II 1944
Cena wywoławcza.
1 400 zł
Maja BEREZOWSKA (1898-1978)
Lot No.115
Towarzyskie rozmowy, ok. 1968
pisak, papier kredowany, 29,5 x 20,5 cm;
sygn. p. d.: maja
sygn. p. d.: maja
Cena wywoławcza.
1 000 zł
NIKIFOR KRYNICKI (1895-1968)
Lot No.117
Miejski kościół
ołówek, papier, 17,5 x 25 cm;
napis autorski u dołu:
SZYNARWSIMIASTOROSYTAPOWIATSEŁO
napis autorski u dołu:
Cena wywoławcza.
1 000 zł
Tadeusz KULISIEWICZ (1899 - 1988)
Lot No.119
Widok miasta włoskiego
tusz, piórko, papier,
25 x 30 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p.d.: TK / Spello 37 - 40
Cena wywoławcza.
1 500 zł
Maja BEREZOWSKA (1898-1978)
Lot No.201
Zaloty na plaży, ok. 1965
akwarela, tusz, papier, 29 x 21 cm;
sygn. p. d.: maja
sygn. p. d.: maja
Cena wywoławcza.
1 700 zł
Stanisław KAMOCKI (1875-1944)
Lot No.203
Przed wiejskim kościółkiem, ok. 1908
ołówek, kredka, papier,
15,6 x 19,5 cm (w świetle oprawy)
Cena wywoławcza.
1 700 zł
Soter JAXA MAŁACHOWSKI (1887-1952)
Lot No.205
Malowniczy motyw
akwarela, papier, 23,5 x 32,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Jaxa (słabo czytelny)
Cena wywoławcza.
3 100 zł
Stanisław KARNIEWSKI (1901 - 1948)
Lot No.207
Powrót z pola - krowy
akwarela, piórko, tusz, papier, 43 x 51,5 cm;
sygn. p. d.: Stanisław Karniewski / 935
Cena wywoławcza.
8 900 zł
Juliusz HOLZMÜLLER (1876 - 1932)
Lot No.209
Czwórka
akwarela, tektura, 49,5 x 79 cm;
sygn. l.d.: Juliusz Holzmüller
Cena wywoławcza.
9 500 zł
Stanisław REJCHAN (1858-1919)
Lot No.211
Portret młodej kobiety, ok. 1900
pastel, papier jasno brązowy,
78,5 x 63,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza.
21 000 zł
Adolf Abram MILICH (1884-1964)
Lot No.213
Wybrzeża w Capri
akwarela, papier, 35 x 25 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Milich / Capri
sygn. l. d.: Milich / Capri
Cena wywoławcza.
3 900 zł
Henryk EPSTEIN (1890-1944)
Lot No.215
Kolekcja 4 prac
ołówek, pastel oleista,
sygn. p. d.: H. Epstein (faksymile)
Cena wywoławcza.
27 000 zł
Michał GORSTKIN WYWIÓRSKI (1861-1926)
Lot No.217
Studium młyna, 1900-1905
olej, sklejka,
18,5 x 29,5 cm.
18,5 x 29,5 cm.
Cena wywoławcza.
5 000 zł
Jan KLĘPIŃSKI (1872-1913)
Lot No.219
Wieczór nad morzem, 1905
olej, płótno, 60 x 120,5 cm;
sygn. l. d.: J. Klępiński 1905.
Cena wywoławcza.
20 000 zł
Malarz nieokreślony polski, 1 poł. XIX w.
Lot No.221
Portret mężczyzny w białym kontuszu
olej, płótno, 67,5 x 53 cm.
po konserwacji
po konserwacji
Cena wywoławcza.
8 000 zł
Stanisław KORZENIEWSKI (1882-1942)
Lot No.223
Portret mężczyzny, ok. 1925
olej, płótno, 85 x 75 cm;
sygn. p. d.: KORZENIEWSKI.
sygn. p. d.: KORZENIEWSKI.
Cena wywoławcza.
13 000 zł
Antoni KOZAKIEWICZ (1841-1929)
Lot No.225
Kataryniarz w miasteczku, 1929
olej, płótno, 31,5 x 45 cm;
sygn. l. d.: AKozakiewicz 1929.
Cena wywoławcza.
27 000 zł
Józef SZERMENTOWSKI (1833-1876)
Lot No.227
Przeprawa, 1856
olej, płótno dublowane, 50,5 x 61,5 cm;
sygn. p. d.: J. Szermentowski/ 1856
Cena wywoławcza.
49 000 zł