Lot No.
512
Orzeł na skale
Czechy (okres monarchii austro-węgierskiej),
Turn/k Teplitz (Teplice - Trnovany), Amphorawerke
Riessner, po 1910 - 1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza.
1 200 zł
Lot No.
514
Amfora dekoracyjna z pokrywą,
z kompozycjami kwiatowymi;
Niemcy, Hohenberg,
Porzellanfabrik C.M. Hutschenreuther, 1964
Niemcy, Hohenberg,
Cena wywoławcza.
2 400 zł
Lot No.
516
Cache-pot z dekoracją roślinną
Nieustalona wytwórnia środkowoeuropejska, XX w.
Cena wywoławcza.
800 zł
Lot No.
518
Baraszkujące putta z kozłem
Wytwórnia nieustalona - Francja, Sevres
lub wg modelu z Sevres?, XX w.
Cena wywoławcza.
5 000 zł
Lot No.
601
Cukiernica
plater; Warszawa,
Norblin i Ska, 1 ćw. XX w. (po 1915)
Cena wywoławcza.
900 zł
Lot No.
603
Kandelabr trójświecowy
mosiądz srebrzony (przetarcie srebrzenia);
Polska?, 1 ćw. XX w.
Polska?, 1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza.
1 200 zł
Lot No.
605
Komplet do kawy i herbaty art deco
metal chromowany, bakelit;
Europa Zachodnia, lata 20.- 40. XX w.
Cena wywoławcza.
2 200 zł
Lot No.
607
Komplet do kawy
plater; Niemcy, Geislingen, Württembergische
Metallwarenfabrik - WMF, ok. 1915
Cena wywoławcza.
1 400 zł
Lot No.
609
Patera
srebro z literą A z lat 1821-41; waga 400 g.
Berlin, lata 20.- 30. XIX w.
Berlin, lata 20.- 30. XIX w.
Cena wywoławcza.
3 000 zł
Lot No.
611
Szczypce do cukru
srebro próby 84; waga 72 g.
Warszawa, Karol Malcz (1797-1867),
probierz Jan Biedgunowski, 1860 r.
Cena wywoławcza.
1 800 zł
Lot No.
613
Zapalniczka
metal okuty srebrem próby 800; Niemcy, Hanau,
firma złotnicza Wilhelma Weinrancka,
lata 30.- 40.XX w.
lata 30.- 40.XX w.
Cena wywoławcza.
800 zł
Lot No.
615
Komplet do kawy i herbaty
srebro próby 1; waga 2561 g. Paryż,
Georges Falkenberg i Olier i Caron, 1910-28
Cena wywoławcza.
11 500 zł
Lot No.
617
Puzdro z nakrywką
srebro próby 800; waga 457 g.
Niemcy, k. XIX w.
Niemcy, k. XIX w.
Cena wywoławcza.
3 000 zł
Lot No.
619
Waza do zupy z łyżką czerpakową
srebro próby 1;
Paryż, Marc-Augustin? Lebrun, ok. poł. XIX w.;
łyżka - Teophile-Désiré Pinchon, 1835-46
Cena wywoławcza.
23 000 zł
Lot No.
621
Papierośnica
srebro próby 2 z głową Diany, emalia, złocenia;
Wiedeń, monogram złotnika JR, 4 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza.
5 000 zł
Lot No.
623
Tabakierka
srebro (cecha nieczytelna); waga 107 g.
Europa Środkowa, monogram złotnika. JH,
2 poł. XIX w.
2 poł. XIX w.
Cena wywoławcza.
2 500 zł
Lot No.
625
Kwiat lilii
srebro próby 84; dł. 48,5 cm; waga 168 g.
Warszawa, monogram probierza
Józefa Sosnkowskiego, 1895
Warszawa, monogram probierza
Józefa Sosnkowskiego, 1895
Cena wywoławcza.
5 000 zł
Lot No.
704
Para świeczników 2-ramiennych,
neoempirowych;
brąz złocony;
Kraków, firma Marcina Jarry, 1 ćw. XX w.
brąz złocony;
Cena wywoławcza.
6 500 zł
Lot No.
706
Komplet śniadaniowy, secesyjny
cyna; Niemcy, Lűdenscheid, firma platernicza
Gerhardi und Company; pocz. XX w.
Cena wywoławcza.
600 zł
Lot No.
708
Kubek tzw. koronacyjny
- z okazji koronacji Mikołaja II;
blacha, emalia; Rosja, 1896
blacha, emalia; Rosja, 1896
Cena wywoławcza.
900 zł
Lot No.
710
Lampa elektryczna, gabinetowa
brąz patynowany, szkło marmurkowe;
Niemcy, J. Abschlag, 1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza.
15 000 zł
Lot No.
712
Brosza - szpila
diament o masie ok.0,15 kr,
złoto pr.0,585, platyna , masa łączna wyrobu 5,100g
Cena wywoławcza.
2 300 zł
Lot No.
714
Pierścionek złoty
szafir naturalny o masie ok. 1,70 kr, 12 szt diamentów
naturalnych, 12 szt naturalnych szafirków,
złoto pr. 0,500, XX w.
złoto pr. 0,500, XX w.
Cena wywoławcza.
7 500 zł