Paul PLONTKE (1884-1966)
Lot No.274
Kobieta z dzieckiem, ok. 1930
olej, płótno, 60,5 x 60,5 cm;
sygn. p. d.: P. Plontke
sygn. p. d.: P. Plontke
Cena wywoławcza.
5 000 zł
Michał GORSTKIN WYWIÓRSKI (1861-1926)
Lot No.276
Pejzaz listopadowy, 1919
olej, płótno, 89 x 139 cm;
sygn. l. d.: M. G. Wywiórski 1919.
Cena wywoławcza.
42 000 zł
Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)
Lot No.278
Wachlarz ze sceną rodzajową
olej, pióra mahoniowe, 29,5 x 53 cm;
sygn. z prawej: J Malczewski
oraz napis: 1900 (data dopisana później)
sygn. z prawej: J Malczewski
Cena wywoławcza.
10 000 zł
Malarz nieokreślony, środkowoeuropejski
Lot No.280
Pejzaż ze sztafażem
olej, blacha, owal: 52,5 x 70 cm
XVIII / XIX w.
XVIII / XIX w.
Cena wywoławcza.
10 000 zł
Józef SZERMENTOWSKI (1833-1876)
Lot No.282
Wiozący chrust, 1866
olej, deska, 24 x 33 cm;
sygn. l. d.: J. Szermentowski Paryż 1866
Cena wywoławcza.
32 000 zł
Fryderyk PAUTSCH (1877-1950)
Lot No.284
Łucznik, ok. 1905
olej, płótno, 86 x 93 cm (obcięty u dołu);
napis p. g.: FPautsch
napis p. g.: FPautsch
Cena wywoławcza.
21 500 zł
Lot No.
286
Miniatura - Portret kobiety, kon. XIX w.
gwasz, kość, 8 x 6 cm (owal, w świetle oprawy);
napis z prawej: A. Graff
napis z prawej: A. Graff
Cena wywoławcza.
1 500 zł
Malarz nieokreślony, XVIII/ XIX w.
Lot No.288
Portret kobiety z perłami
olej, płótno dublowane,
77 x 61,5 cm (w owalu);
77 x 61,5 cm (w owalu);
Cena wywoławcza.
9 000 zł
Malarz nieokreślony, XVIII w.
Lot No.290
Portret damy w błękitnej sukni
olej, płótno dublowane, 75 x 59 cm;
Cena wywoławcza.
8 000 zł
Malarz nieokreślony polski?, ok. poł. XIX w.
Lot No.292
Św. Piotr
olej, płótno dublowane, 49,5 x 35,5 cm.
Cena wywoławcza.
2 500 zł
Malarz nieokreślony, k. XVII w.
Lot No.294
Św. Anna Samotrzecia
olej, blacha miedziana, owal: 21 x 26 cm
Cena wywoławcza.
13 000 zł
Lot No.
401
Popiersie kobiety
alabaster i szary marmur; wys. 46 cm.
Włochy?, Austria?, Niemcy?, pocz. XX w.
Cena wywoławcza.
5 000 zł
Lot No.
403
Posąg kobiety na kolumnie - Nimfa?
alabaster; wys. 83 cm (posąg), 97 cm (kolumna);
z tyłu zatarta sygnatura: Marinetti (?)
Włochy, ok. 1900
Włochy, ok. 1900
Cena wywoławcza.
45 000 zł
Jean-Antoine HOUDON (1741-1828) - według
Lot No.405
Diana
brąz patynowany na zielono,
Na kolistej podstawie napis: Houdon.
Francja 2. poł. XIX w.
Francja 2. poł. XIX w.
Cena wywoławcza.
5 700 zł
Alfred BARYE (1839-1882)
Lot No.407
Lew
brąz podstawa z czarnego kamienia,
na podstawie sygn. rzeźbiarza: BARYE
Cena wywoławcza.
9 000 zł
Antonio CANOVA (1757-1822) - według
Lot No.409
Popiersie Napoleona Bonaparte
brąz, podstawa z czarnego kamienia, wys. 27 cm;
z tyłu, na plecach portretowanego, napis: A. Canova
Cena wywoławcza.
2 400 zł
Pierre Jules MENE (1810-1879)
Lot No.411
Pies
brąz, wys. 14 cm., dł. 24 cm;
sygn. na podstawie: P. J. MENE
Cena wywoławcza.
3 800 zł
Lot No.
413
Św. Barbara
drewno nieokreślonego gatunku polichromowane,
Francja lub Belgia (?), 2. poł. XVII w.
Cena wywoławcza.
5 000 zł
Lot No.
415
Św. Anna Samotrzeć
drewno dębowe bejcowane, wys. 84 cm.
Niemcy?, Austria?, Śląsk?, 1. ćw. XVI w.
Cena wywoławcza.
23 000 zł
Lot No.
506
Koszyk z maskami faunów i bachantek
przy uchwytach;
Miśnia, 2 ćw. XVIII w.
Miśnia, 2 ćw. XVIII w.
Cena wywoławcza.
6 500 zł
Lot No.
508
Serwis obiadowy i deserowy Maria
z dekoracja kwiatową;
Niemcy, Selb (Bawaria), koncern
Rosenthala, lata 20. - 30. XX w.
Cena wywoławcza.
5 000 zł
Lot No.
510
Figurka marszałka Józefa Piłsudskiego
Polska, fabryka porcelany w Ćmielowie, proj.
Adama Siemaszko (1903-1993) z 1931 r.
- powtórzenie późniejsze (z końca XX w.?).
Cena wywoławcza.
1 400 zł