Jan BUŁHAK (1876-1950)
Lot No.101
Ruiny Zamku Królewskiego w Warszawie
fotografia czarno biała, brom, papier, 29 x 37,5 cm;
sygn. p. d.: J Bułhak
sygn. p. d.: J Bułhak
Cena wywoławcza.
1 500 zł
Fotograficy nieokreśleni - CAF, XX w.
Lot No.103
Stanisław Królak
fotografie - 64 szt. - przedstawiające wybitnego
polskiego kolarza, pierwszego polskiego zwycięzcę
Wyścigu Pokoju w 1956 r.
Wyścigu Pokoju w 1956 r.
Cena wywoławcza.
1 200 zł
Odo DOBROWOLSKI (1883-1917)
Lot No.105
Kościół OO. Karmelitów we Lwowie, 1915
litografia, papier, 29 x 40 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Odo Dobrowolski 915 (na płycie)
Cena wywoławcza.
1 000 zł
Józef PANKIEWICZ (1866 - 1940)
Lot No.107
Widok Sekwany pod Rouen, 1906
akwaforta, papier; 12,7 x 17,9 cm;
sygn. p. d.: Pankiewicz (pod obrazem, ołówkiem)
Cena wywoławcza.
2 200 zł
Leopold LEWICKI (1906-1973)
Lot No.109
Pożar, ok. 1935
sucha igła, papier, 10,5 x 10,7 cm (wymiar odbitki),
22,4 x 16,4 cm (format arkusza);
Cena wywoławcza.
1 400 zł
Leopold GOTTLIEB (1879-1934)
Lot No.111
Major Leon Berbecki
litografia, papier, 31,2 x 21,4 cm;
sygn. p. d.: L Gottlieb
sygn. p. d.: L Gottlieb
Cena wywoławcza.
900 zł
Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)
Lot No.113
Brama Grodzka w Lublinie, ok.1918
litografia barwna, papier, 32,5 x 27 cm;
sygn. pod kompozycją: LWyczół (ołówkiem);
Cena wywoławcza.
1 600 zł
Odo DOBROWOLSKI (1883-1917)
Lot No.115
Lwów - Cerkiew Wołoska i wieża Korniakta
kredka litograficzna, papier,
38 x 28 cm (w świetle oprawy)
sygn. i dat. p. d.: Odo Dobrowolski 1915?
38 x 28 cm (w świetle oprawy)
Cena wywoławcza.
3 500 zł
Stanisław KAMOCKI (1875 - 1944)
Lot No.117
Odpoczynek w ogrodzie, ok. 1915
ołówek, kredki, papier,
33 x 23,2 cm (w świetle oprawy)
Cena wywoławcza.
2 300 zł
Piotr MICHAŁOWSKI (1801 - 1855)
Lot No.119
Szkice koni i ułana na pędzącym koniu
ołówek, papier żeberkowy,
26 x 41 cm (w świetle oprawy); oznaczenie p. g.: R
Cena wywoławcza.
10 000 zł
Stanisław KAMOCKI (1875-1944)
Lot No.121
Autoportret w oświetleniu górnym
ołówek, papier,
19,5 x 15,5 cm (w świetle oprawy)
Cena wywoławcza.
1 400 zł
Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852 - 1936)
Lot No.123
Widok Sandomierza od strony Wisły
ołówek, tusz lawowany, papier,
45 x 63 cm ( w świetle oprawy);
sygn. l.d.: LWyczół 1925. (ołówkiem)
Cena wywoławcza.
20 000 zł
NIKIFOR KRYNICKI (1895-1968)
Lot No.202
Matka Boża ze świętymi
kredki, papier 10,5 x 15,5 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie napisy autorskie kredką
Cena wywoławcza.
2 200 zł
Seweryn BIESZCZAD (1852-1923)
Lot No.204
Nad polnym strumykiem
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier,
39 x 48 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza.
6 900 zł
Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)
Lot No.206
Pejzaż
ołówek, akwarela, papier szary,
17,5 x 23 cm (w świetle oprawy);
Na odwrocie szkic twarzy.
Na odwrocie szkic twarzy.
Cena wywoławcza.
1 500 zł
Henryk LEWENSZTADT (1893- Izrael po 1945)
Lot No.208
Motyw miejski, 1938
pastel, kredki, papier, 60 x 42 cm;
sygn. l. d.: H. Lewensztadt 38.
Cena wywoławcza.
6 000 zł
Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)
Lot No.210
Dziewczynka z lalką
gwasz, papier, 55 x 42,5 cm;
sygn. l. d.: Z. STRYJEŃSKA
sygn. l. d.: Z. STRYJEŃSKA
Cena wywoławcza.
12 000 zł
Gustaw GWOZDECKI (1880-1935)
Lot No.212
Maki, 1914-1915
akwarela, papier, 50 x 37 cm (w świetle oprawy)
sygn. l. d.: GWOZDECKI
sygn. l. d.: GWOZDECKI
Cena wywoławcza.
20 000 zł
Julisz KOSSAK (1824-1899)
Lot No.214
Studium konia, 1880
akwarela, papier, 24 x 34 cm (w świetle oprawy)
Cena wywoławcza.
22 000 zł
Adam SETKOWICZ (1876-1945)
Lot No.216
Drużba krakowski
akwarela, gwasz, tektura, 16 x 24 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz
sygn. l. d.: A. Setkowicz
Cena wywoławcza.
2 700 zł
Adam SETKOWICZ (1876-1945)
Lot No.218
Przed wyjazdem saniami
olej, płótno, 46 x 96,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A. Setkowicz
sygn. l. d.: A. Setkowicz
Cena wywoławcza.
13 500 zł
Antoni STRZAŁECKI (1844-1934)
Lot No.220
Wyjazd z rodzinnego dworu [Przejażdżka]
ok. 1873
olej, płótno, owal: 54,5 x 77 cm;
sygn. p. d.: AStrzałecki
sygn. p. d.: AStrzałecki
Cena wywoławcza.
32 000 zł
Czesław WASILEWSKI (ok.1875-1946/47)
Lot No.222
Trójka
olej, płótno, 50,5 x 80 cm;
sygn. p. d.: Cz. Wasilewski
sygn. p. d.: Cz. Wasilewski
Cena wywoławcza.
21 500 zł
Jerzy KOSSAK (1886-1955)
Lot No.224
Olszynka Grochowska, ok. 1912
olej, deska mahoniowa (ze szpongami), 50 x 61 cm;
sygn. p. d.: Jerzy Kossak
sygn. p. d.: Jerzy Kossak
Cena wywoławcza.
40 000 zł