Europa Zachodnia, Anglia (?), XX w.
Złożony ze stołu, ośmiu krzeseł i pary foteli. Stół prostokątny, z zaokrąglonymi narożami, rozsuwany, każda z części wsparta na toczonym trzonie rozwidlonym w esowaty czwórnóg, fornirowany. Trzony puklowane w górnej partii, u dołu wykończone łuskami, jak szyszki. Krzesła i fotele o ażurowych oparciach, wyściełanych poduszkach siedzeń, wspartych na czterech nogach, przednich kabriolowych zakończonych kulą w szponach, tylnych toczonych wygiętych do tyłu, zakończonych stopką. Oparcia rozszerzające się ku górze, zakończone faliście, ozdobione kwiatami i liśćmi, z ażurową deską środkową zbudowaną ze wstęg i stylizowanych liści. Poręcze foteli faliste, zakończone wolutami, wsparte na cofniętych podłokietnikach. Siedzenia trapezoidalne, z tyłu lekko zaokrąglone. Kolana przednich nóg rozszerzone, tak jak faliste u dołu oskrzynienie dekorowane liśćmi.
Materiał: mahoń Wymiary: stół -78,5 x 115 x 193,5 cm; wkłady (2 x 46 cm = 92 cm); krzesła -100 x 61 x 55,5 cm ; fotele - 103 x 64 x 59 cm . Europa Zachodnia, Anglia (?), XX w.