Polska Północna, Elbląg(?), 1 poł. XVIII w.
jednoczęściowa, z prostymi bokami i frontem, o ściętych przednich narożach, zwieńczona wypiętrzonym po środku profilowanym gzymsem, zamykana jednoskrzydłowo, z szufladą u dołu, wsparta na trzech spiralnych podporach z półeczką u dołu, opartą na trzech toczonych nóżkach. Całość fornirowana, bogato intarsjowana wstęgą tworzącą geometryczne i faliste pola oraz na froncie kwiatami w wazonie. Skrzydło drzwi z płyciną o ściętych narożach.
Konstrukcja - świerk, fornir - jesion, intarsje - jawor, brzoza podpalana; 183,2 x 88 x 56,5 cm. Polska Północna, Elbląg(?), 1 poł. XVIII w.
Mebel o typowej barokowej formie i dekoracji charakterystycznej dla współczesnych terenów północno-wschodniej Polski. Użyto właściwych temu regionowi materiałów (jesion, jawor) i dekoracji (obramienia, wstęgi, kwiaty).