Lot No.: 818
Leżanka w stylu empirowym
Europa Środkowa, Polska(?), pocz. XIX w.
tapicerowana z dwoma wałkami, prostokątna, z wywiniętymi na zewnątrz przyczółkami (wyższym zapleckiem), zakończonymi u góry na bokach rzeźbionymi i pozłacanymi głowami łabędzi, a u dołu zaokrąglonymi, wsparta na czterech toczonych tralkach. Górne ramiaki przyczółków ozdobione rombami ujętymi półwałkami z mosiężnymi okrągłymi plakietami po środku. W miejscach połączeń nóg z oskrzynieniem kostki z rozetami. Nogi dekorowane pozłacanymi krenelażami u góry i pierścieniami u dołu.
Konstrukcja - orzech, dębina, buczyna, fornir - mahoń; 86 x ok. 163,5 x 59,5 cm. Europa Środkowa, Polska(?), pocz. XIX w.
Mebel o dobrych proporcjach. O delikatnej dekoracji. Po konserwacji.