Polska(?), ok. 1880
złożony z kanapy oraz par foteli o wysokich oparciach, foteli zwykłych oraz ażurowych krzeseł o profilowanych elementach szkieletu, dekorowanych wydłużonymi guzami, wyściełany na siedzeniach (krzesła) oraz oparciach i podłokietnikach (kanapa i fotele), wspartych na czterech esowatych nogach, a kanapa na sześciu, przednich profilowanych, tylnych toczonych, zakończonych rolkami (fotele zwykłe i krzesła z rolkami tylko pod przednimi nogami). Kanapa o falistej trójdzielnej oskrzyni i takimż oparciu lekko zaokrąglonym, przechodzącym w pełne, nieco cofnięte boki, wyściełana, wsparta na sześciu nóżkach, zakończonych rolkami. Fotele i krzesła o balonowych oparciach. Fotele z wysokimi oparciami bez prześwitu. Oparcia foteli zwykłych w formie medalionu z prześwitem. Oparcia krzeseł ażurowe, w połowie wysokości spięte falistą łączyną.
Konstrukcja i fornir - orzech; kanapa - 109,5 x 180 x 70 cm; fotele z wysokimi oparciami - 116,5 x 73 x 66 cm; fotele zwykłe - 101,4 x 53,5 x 56 cm; krzesła - 91,5 x 46 x 46 cm. Polska(?), ok. 1880
Meble wykonane w stylu Ludwika Filipa, o typowych dla tego okresu falistych formach szkieletu, wzorujących się na XVIII-wiecznym rokoku. Styl Ludwika Filipa był jednym z najdłużej trwających w XIX w. Ulegał przemianom pod wpływem zmieniających się mód i wchodzących nowych styli. Spory, dobrze zachowany komplet mebli.