Europa Zachodnia, Północne Włochy?; kon. XVI i XIX w.
prostopadłościenna, z odkładanym wiekiem, intarsjowana. Wieko ujęte na obrzeżu listwą, nakładane na korpus. Zamek stalowy hakowy, przykładano-wpuszczany. Zawiasy pasowe, faliste. Na froncie dwa nakładane portale zwieńczone tympanonami, z arkadowymi przejściami. Na bokach kute uchwyty.
Konstrukcja - dębina, intarsje - brzoza, okucia - sal, kuta; 63 x 118 x 62,6 cm. Europa Zachodnia, Północne Włochy?; kon. XVI i XIX w. (Po naprawie)
Mebel oparty na tradycji XV-wiecznych niemieckich i włoskich skrzyń renesansowych. Choć mocno destruowany (brakuje pilastrów, czy też narożników, z dużymi ubytkami intarsji), przedstawia typowy układ podziału frontu, boków i wieka.