Lot No.: 731
Zegar szafowo-podłogowy w stylu art deco
Europa Zachodnia, ok. 1930
obecnie jednoczęściowy, dwukondygnacyjny, z węższym trzonem połączonym z szafką mechanizmu, wspartym na szerszej podstawie, o prostych bokach i froncie oraz ściętych frontowych narożach. Fornirowany, z intarsjowanymi wstęgami w górnej partii trzonu i na podstawie, na froncie podstawy z prostokątną rezerwą i wpisaną w nią malowaną tuszem owalną obręczą wypełnioną koszem z kwiatami. Pojedyncze skrzydło zamykające trzon z dwoma przeszklonymi rezerwami w miejscu tarczy u góry kwadratową i u dołu prostokątną dla wag, obiema ze ściętymi narożami. Tarcza stalowa z kremowym otokiem godzinowym, cyframi arabskimi. Mechanizm kotwiczny, kwadransowy, ośmiostrunowy. Konstrukcja - mahoń, fornir - palisandrowiec, mahoń, intarsje - róża (?); 202,8 x 63 x 28 cm.
Europa Zachodnia, ok. 1930
Szafa zegarowa w stylu francuskich mebli w manierze art deco, o ładnych proporcjach i subtelnej dekoracji. Obecnie zegary takie rzadko spotyka się na rynku polskim antykwarycznym.