Lot No.: 716
Posąg Buddy
Wietnam, Kambodża, XVIII w.
siedzącego w pozycji medytacyjnej „kwiatu lotosu”, ze splecionymi dłońmi; włosy skręcone w drobne loki; oczy przymknięte, twarz, uszy i szyja - złocone;
szata fałdzista, w kolorze bordo, z czerwonym podbiciem;
drewno, laka, złocenie; wys. 61 cm, szer. 46 cm, głęb. 42 cm;
Wietnam, Kambodża, XVIII w.
(liczne uszkodzenia, pęknięcia, ubytki).