Lot No.: 611
Para świeczników
srebro, Niemcy?, po poł. XVIII w.
wspartych na stopach kolistych, profilowanych o falistych krawędziach, dekorowanych motywami kogucich grzebieni, z tralkowymi trzonami zakończonymi cylindrycznymi tulejkami, dołem wybrzuszonymi z miseczkowatą profitką;
srebro (cechy słabo czytelne wybite tylko na jednym świeczniku);wys. 23 cm, średnica stopy 13,8 cm; waga 301 g. i 345 g. Niemcy?, po poł. XVIII w.
Świeczniki różnią się detalami, nieznacznie wymiarami i wagą. Prawdopodobnie jeden z nich (niesygnowany) został wykonany później